TCDD 2. paket hızlı tren seti alımı ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyorTCDD 2. paket hızlı tren seti alımı ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “106 Adet Hızlı Tren Seti alımı” kapsamındaki “90 Adet Hızlı Tren Seti” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ikinci paket olarak düşünülen 90 adet hızlı tren seti ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyor. 6 adet hızlı tren seti Milli Tren kapsamında yerli olarak üretilecek.
Çalışmaların tamamlanmasından ve gerekli onayların alınmasından sonra ihale ile ilgili ilan yapılarak firmalardan teklif vermeleri istenecek.
İhaleye ait şartnameler, ilanın yayımlanmasından sonra TCDD Genel Müdürlüğü Malzeme Dairesi Başkan- lığı’ndan temin edilebilecek.
Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde proje kapsamındaki “10 Adet Yüksek Hızlı Tren (YHT) Seti ve 47 kalem yedek malzemenin temini ile 10 adet Yüksek Hızlı Tren Setinin (YHT) 3 yıl süreyle bakım – onarım ve temizlik işi” ihalesinin teklifleri toplanmış ve söz konusu ihaleye Alstom (Fransa) ve Siemens AG (Almanya) firmaları teklif vermişti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1184/02 Haziran 2013 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.