Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi Tünel güvenliği elektromekanik ihalesini kazanan firma sözleşme için davet edilecekTCDD Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi Tünel güvenliği elektromekanik ihalesini kazanan E+M Elektrik firması bugünlerde sözleşme için davet edilecek

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 19 Eylül 2013 günü teklifleri toplanan “Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Tünel Güvenliği Elektromekanik İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleyi kazanan E+M Elektrik firması KİK kararının TCDD’ye ulaşmasından sonra sözleşme için davet edilecek. Firma ile önümüzdeki günlerde 38.937.000 lira üzerinden sözleşme imzalanacak.
Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde KİK, Savronik Sistem firmasının 14 Mayıs 2014 günü ihalenin sonucu için yaptığı itirazı reddetmişti.
Daha önce de Savronik Sistem firması ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulunmuş, itirazı değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti. KİK kararı doğrultusunda da E+M Elektrik, Savronik Sistem, Aykon Elektrik, EMT – Doğan Mühendislik ortak girişimi ve Elit Proje – Elektrio Mühendislik ortak girişiminin iş deneyim belgelerini tekrar inceleyerek yeniden ihale değerlendirmesi yapmıştı.
Yapılan değerlendirme sonucunda ihaleyi yine 38.937.000 lira teklifi ile E+M Elektrik firması kazanmıştı. Yaklaşık maliyeti 51.065.578,98 lira olarak belirlenen söz konusu ihaleyi daha öncede E+M Elektrik firması kazanmıştı. Bilindiği gibi ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Aykon Elektrik
2. E+M Elektrik
3. EMT – Elektrik Taahhüt
4. Fora Mekatronik
5. Savronik Sistem
6. Tema – Ultra Teknoloji
7. Yapı Merkezi
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1187/23 Haziran 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.