Ankara-İstanbul Yht Hattındaki ÇalışmalarAnkara-İstanbul Yht Hattındaki Çalışmalar : Ankara ve İstanbul arasındaki demiryolu ulaşımını 7 saatten 3 saate indirecek Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının Kocaeli kısmında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

YHT hattının Gebze-Köseköy Rehabilitasyon Projesi kapsamında 112 kilometrelik bölümde çalışan 120 işçi, hattın tamamlanma işlemlerini sürdürüyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Temmuz’da resmi açılışı gerçekleştirilecek Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı üzerinde bulunan İzmit Tren Garı’ndaki çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Ankara ve İstanbul’u YHT ile birbirine bağlayacak proje kapsamında geçen yıl tadilata alınan İzmit Tren Garı, yenilenen haliyle yolculara hizmet vermek için gün sayıyor.

Bekleme salonunun modern bir görünüme kavuşturulduğu ve peronların yenilendiği 2 katlı garda, VIP salonu, erkek ve kadınlar için mescit ve yöresel ürün satış reyonu yapılırken, TCDD çalışan ve emeklileri için de bir oda tahsis edildi.

Hızlı trenin Kocaeli’deki 2 durağından biri olan İzmit Garı’nda 6 gişede bilet satışı yapılacak.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.