Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları :Yetkililer, hızlı tren hattının ücretleri konusunda uzun süredir çalışmalarına ve araştırmalarına devam ettiriyorlar.  Hızlı trenin kişi başı fiyatları 60-90 TL arasında bir fiyat olacağı kesin gibi görünüyor. Buna göre yeni yapılan bu hızlı trenin kişi başı 70 ile 80 TL arasında ücreti olması bekleniyor.


Hızlı tren hattının yapılmasında görevli olan kişiler tren ücreti konusunda kapsamlı çalışmalar ve araştırmalar yaptılar. Bu konuda vatandaşların yorumlarını da merak eden görevliler, halka bir anket düzenleyip fiyatlar konusunda bir araştırma yaptılar ve bu anket sonuçları üzerinde analizler yapıp bu anket sonuçlarını bir hesaplamaya tabii tuttular.

Hızlı tren hattının ücretinin kesinleşmesi için şimdi gözler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ücret konusunda kesin bir karara vardığında bu rakamı öncelikle Başbakana sunacak ve Başbakan Erdoğan bu ücreti onayladığında ücretin tam olarak kaç TL olacağı kamuoyuna duyurulacak.

Ayrıca gelen açıklamalarda hızlı tren hattında esnek tarifelerin uygulanıp mevcut ücretin altında biletlerin de satılacağı, belirli zaman dilimlerinde fiyatlara indirim oranlarının uygulsöyleniyor.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar