Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Yerköy – Yozgat – Sivas arası altyapı ikmal işleri yapım kontrollük ve danışmanlık hizmetleri ihalesini kazanan firma sözleşme için davet edildiTCDD Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Yerköy – Yozgat – Sivas arası altyapı ikmal işleri yapım kontrollük ve danışmanlık hizmetleri (Kesim III) ihalesini kazanan Altınok Müşavirlik firması sözleşme için davet edildi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 11 Haziran 2014 günü mali zarfları açılan, “Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Yerköy – Yozgat – Sivas Arası Altyapı İkmal İşleri Yapım Kontrollük ve Danışmanlık Hizmetleri (Kesim III Km: 433+500-461+000)” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 9.713.882,29 lira olarak belirlenen ihaleyi kazanan Altınok Müşavirlik firması 09 Temmuz 2014 günü sözleşme için davet edildi.
Firma ile önümüzdeki günlerde 6.483.832 lira üzerinden sözleşme imzalanması bekleniyor. Bilindiği gibi ihalede mali zarfları açılan diğer firmalar şöyleydi:
1. Botek – Mega Mühendislik
2. Emay Mühendislik
3. Temelsu Mühendislik
4. UBM A.Ş.
İhalede Proyapı Proje firmasının teklifi iade edilmişti.
Söz konusu ihalede Italconsult ve Yüksel Proje firması teşekkür mektubu sunmuştu.
Hatırlanacağı gibi ihale için ön seçim müracaatında bulunan diğer firmalar şöyleydi:
1. Akar-Su Mühendislik
2. Eptisa Mühendislik
3. Getinsa Ingenieria
4. Grontmij Mühendislik
5. Gözlem Mühendislik
6. Tümaş Türk Mühendislik
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1188/30 Haziran 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.