Gürsu ve Kestel’e metro gitti miGürsu ve Kestel’e metro gitti mi :Hükümetin yatırım anlamında bu iki komşu ilçeye yapılan en önemli hizmeti metronun ulaştırılmasıdır.
Kentin batısına oranla şehir merkezine gitmekte yıllarca ulaşım sorunu yaşayan bölge halkı, bunun Bursaray sayesinde çözümleneceğini zannediyordu…
Evet, görsel olarak Bursaray Gürsu ve Kestel’e ulaşmıştır.
Ancak uygulama bugün için hiç de öyle değildir.
Şöyle ki;
2.5 aydır Kestel ve Gürsu’ya uzanan Bursaray’ın beklenilen düzeyde vatandaştan rağbet görmemesi kentin doğu bölgesinin son noktası olan Gürsu ve Kestel istasyonlarından ilçe merkezlerine aktarma işleminin olmamasıdır.
Bursa’nın bir ucundan diğer ucuna Bursaray’ı kullanarak rahatlıkla ulaşabilen vatandaş, Arabayatağı’ndan aktarma yaparak Gürsu-Kestel yönüne giden metroya bindiğinde ilk yaşadığı şaşkınlık klimaların çalışmıyor olmasıdır.
35-40 derece sıcaklıkta yolculuk yapmak zorunda kalan vatandaş, Gürsu ve Kestel’de metro istasyonlarına geldiğinde ise ikinci bir sürprizle karşılaşıyor.
Çünkü her iki ilçenin de dışında kalan istasyonlarda inen vatandaş, acaba yanlış bir yere mi geldim endişesi yaşamakta pekala haklı…
Çünkü;
Bu istasyonlardan ilçe merkezlerine gidilebilecek herhangi bir ulaşım aracı yok.
Ortalıkta kaldığı hissine kapılan vatandaş en yakın ulaşım aracına gidebilmek için 300-400 metre yürümek zorunda kalıyor.
Bu yüzden bir an önce Gürsu ve Kestel metro istasyonlarının çevresindeki kamulaştırma işlemleri sürerken vatandaşların istasyonlarda zor durumda bırakılmaması adına şehir içi ulaşım ağı oluşturulmalıdır.

Kaynak : www.bursahakimiyet.com.tr

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.