Irmak – Zonguldak Demiryolu Hattı Elektrifikasyon Projesi Etüd, proje ve mühendislik ihalesini kazanan ortak girişimi ile bugünlerde sözleşme imzalanacakTCDD Irmak – Zonguldak Demiryolu Hattı Elektrifikasyon Projesi Etüd, proje ve mühendislik ihalesini kazanan Euroestudios SL & Sener Ingenieria y Sistemas, S.A. ortak girişimi ile bugünlerde sözleşme imzalanacak

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Irmak – Zonguldak Demiryolu Hattı Elektrifikasyon Projesi” ihalesini kazanan ortak girişim sözleşme için davet edildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; halen dizel yakıtla çalışan Irmak – Zonguldak demiryolu hattının daha hızlı, daha ekonomik ve rahat bir elektrikli işletimini sağlamak amacıyla açılacak demiryolu elektrifikasyon tesisi inşaatı ihalesine yönelik etüd, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesini kazanan Euroestudios SL & Sener Ingenieria y Sistemas, S.A. ortak girişimi ile bugünlerde 562.277 euro üzerinden sözleşme imzalanacak. Bilindiği gibi ihalede mali zarfları açılan diğer firmalar şöyleydi:
1. IDOM Ingenieria y Sistemas S.A.
2. INECO – Ingeniería y Economía del Transporte SA
Bilindiği gibi ihale için ön seçim müracaatında bulunan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Eptisa Servicios de Ingenieria S.L.
2. Técnicas Reunidas S.A. & INSE Rail S.A
3. ILF Consulting Engineers (ILF Mühendislik Teknik Danışmanlık Taahhüt ve Ticaret Ltd.Şti.)
4. Ardanuy Ingeniería S.A.
5. Grontmij Mühendislik Müş. ve Tasarım Ltd. Şti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1186/16 Haziran 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.