İstanbul – Kocaeli Karayolu Projesi Hazırlık çalışmaları devam ediyorKGM İstanbul – Kocaeli Karayolu Projesi Hazırlık çalışmaları devam ediyor
Türkiye’deki iki şehir arasındaki en yoğun hat olarak da bilinen İstanbul – Kocaeli arasındaki trafiğin hafifletilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) çalışmaları devam ediyor.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yapımı planlanan İstanbul – Kocaeli Karayolu Projesi ile ilgili olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın koordinasyonunda KGM ile görüş alışverişleri yapılıyor. Yaklaşık 100 milyon liraya mal olması beklenen proje ile ilgili yapım ihalesinin şartnamesinin bu yıl sonuna kadar tamamlanarak, ihale aşamasına gelinmesi bekleniyor.
Proje için Ak-tel Mühendislik tarafından hazırlanan ÇED raporu için İnceleme Değerlendirme Komisyonu Toplantısı 30 Haziran 2014 günü gerçekleştirilecek. ÇED raporuna olumlu görüş alındığı takdirde ihale hazırlık çalışmalarının da hız kazanacağı açıklanıyor.
Proje İstanbul’un Pendik İlçesi, Kurtköy kavşağı-Güzeltepe mevkii arasında 6+940.96 km, Kocaeli’nin İzmit İlçesi, Güzeltepe-Çınardüzü arasında 57+291,53 km’lik yol yapımını kapsıyor. (GB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.