Konya – Karaman İstasyonları Arası Mevcut Hattın Çift Hatta Dönüştürülmesi Projesi Kontrollük hizmetleri ihalesini Tümaş Türk Mühendislik firması kazandıTCDD Konya – Karaman İstasyonları Arası Mevcut Hattın Çift Hatta Dönüştürülmesi Projesi Kontrollük hizmetleri ihalesini Tümaş Türk Mühendislik firması kazandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce 11 Haziran 2014 günü mali zarfları açılan, “Konya – Karaman İstasyonları Arası Mevcut Hattın Çift Hatta Dönüştürülmesi Yapım İşine Yönelik Kontrollük Hizmetleri Danışmanlık Hizmeti” ihalesi ile ilgili değerlendirme çalışmaları tamamlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 7.980.262,91 lira olarak belirlenen ihaleyi 5.174.857 lira teklifi ile Tümaş Türk Mühendislik firması kazandı. Yasal sürecin dolmasından sonra ihaleyi kazanan firma sözleşme için davet edilecek. İhalede mali zarfları açılan diğer firmalar şöyleydi:
1. Mega Mühendislik
2. UBM A.Ş.
Bilindiği gibi söz konusu ihalede Altınok Müşavirlik, Optim Obermeyer ve Botek A.Ş. firmalarının teklifleri iade edilmişti.
Söz konusu ihalede Italconsult – Proger ortak girişimi teşekkür mektubu sunmuştu.
Hatırlanacağı gibi ihale için ön seçim müracaatında bulunan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Akar-Su Mühendislik
2. Emay Uluslararası Mühendislik
3. Eptisa Mühendislik
4. Getinsa Ingenieria
5. Grontmij Mühendislik
6. Proyapı Proje
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1186/16 Haziran 2014 (ÖA)

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.