Marmaray Projesi Tünel Havalandırma Elektropnömatik Kontrol Sistemi devreye alındıMarmaray Projesi Tünel Havalandırma Elektropnömatik Kontrol Sistemi devreye alındı

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından gerçekleştirilmekte olan, “Marmaray Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Bosch Rexroth ana bayisi Rota Teknik A.Ş. ile Japon Taisei ve Anel firmasının ortak olarak geliştirdiği “Marmaray Tünel Havalandırma Elektropnömatik Kontrol Sistemi” başarıyla devreye alındı. Kurulan sistem ile birlikte; yolcu ve personel için konfor sağlanacak, ekipmanlarda yoğuşma engellenecek, trenlerin oluşturduğu sıcaklık ortamdan uzaklaştırılacak, trenlerin oluşturduğu basınç (piston etkisi) yönetilecek ve olası bir yangın durumunda duman kontrol edilebilecek.
Marmaray Projesi, Avrupa yakasındaki Halkalı ile Asya yakasındaki Gebze’yi kesintisiz, modern ve yüksek kapasiteli bir banliyö demiryolu sistemiyle bağlayacak olan sistemin iyileştirilmesine dayanıyor. İstanbul Boğazı’nın her iki yakasındaki demiryolu hatları, İstanbul Boğazı’nın altından geçecek olan bir demiryolu tüneli ile birbirine bağlanıyor.
Ref: Yatırımlar Dergisi 1185/12 Mayıs 2014 (GB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.