Sabiha Gökçen Havalimanına Demiryolu Bağlantısı Projesi Önümüzdeki günlerde ilan yayımlanması bekleniyorAYGM Sabiha Gökçen Havalimanına Demiryolu Bağlantısı Projesi Önümüzdeki günlerde ilan yayımlanması bekleniyor

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün, “Kadıköy – Kaynarca Metro Hattının Sabiha Gökçen Havalimanı’na Demiryolu Bağlantısı Alt ve Üstyapı İnşaatları İhalesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihale ile ilgili ilanın önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Bilindiği gibi ihale ilanı yapılabilmesi için beklenen Makam onayı geçtiğimiz günlerde alınmıştı.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, Sabiha Gökçen Havalimanı Demiryolu bağlantısının 9 kilometre olarak belirlendiğini ifade ettiler.
Bilindiği gibi, 25 Mayıs 2009 tarihinde teklifleri toplanan Sabiha Gökçen ve Atatürk Hava Limanlarına Demiryolu Bağlantısı Etüt Proje ve Mühendislik Hizmetleri İhalesini Yüksel Domaniç – Atac ortak girişim kazanmış ve ortak girişim grubu ile 27 Temmuz 2009 tarihinde 1.752.825 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı. Yaklaşık 16 km uzunluğundaki demiryolu hattı projesinin toplam maliyeti ise 193 milyon lira olarak belirlenmişti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1187/23 Haziran 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.