Tepeköy – Selçuk Arası 2. Hat Projesi Altyapı, üstyapı ve elektromekanik ihalesinin sonucu ile ilgili Yönetim Kurulu onayı bekleniyorTCDD Tepeköy – Selçuk Arası 2. Hat Projesi Altyapı, üstyapı ve elektromekanik ihalesinin sonucu ile ilgili Yönetim Kurulu onayı bekleniyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından 13 Ağustos 2013 günü teklifleri toplanan “Tepeköy – Selçuk Arası 2. Hat Yapım Projesi” kapsamındaki “Altyapı, Üstyapı ve Elektromekanik işler” ihalesinin değerlendirme çalışmaları tamamlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; hazırlanan TCDD Komisyon kararı Yönetim Kurulu onayına sunuldu. Bu aşamada Yönetim Kurulu onayı bekleniyor. Gerekli onayların alınmasından sonra söz konusu ihalenin sonucu açıklanacak.
Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 117.023.104,96 lira olarak belirlenen ihalede en düşük teklifi 46.809.241 lira ile B.Ergünler Yol Yapı – Bemak İnşaat ortak girişimi vermişti. İhaleye katılan firmalar şöyleydi:
1. Alsim Alarko
2. Anastilotiki A.T.E.
3. Assignia – Elit Proje
4. Asya Ray – Koçoğlu – Akçadağ İnşaat
5. B.Ergünler Yol Yapı – Bemak
6. Çelikler Taahhüt
7. Dido Ray Yapı
8. Gülermak – Uzka İnşaat
9. Kolin – Savronik Elektronik
10. ONH – Genel – Öz-Er – URS – Özler Yapı
11. Özgün İnşaat
12. STY İnşaat – E+M Elektrik
13. Sigma – Burkay İnşaat
14. Şahin Yılmaz – Emre Ray – Şimşekler
15. Umut – Bilir İnşaat – Ultra Teknoloji
16. Ünitek – Tur İnşaat
17. Yapı Merkezi – Yapıray
Hatırlanacağı gibi ihalede firmalardan tekliflerinin geçerlilik süresinin 10 Şubat 2014 gününe, geçici teminat mektuplarının geçerlilik süresinin de 10 Mart 2014 gününe kadar uzatmaları istenmişti.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1168/10 Şubat 2014 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.