Yenişehir Büyükşehir Hizmetleriyle BuluşuyorYenişehir Büyükşehir Hizmetleriyle Buluşuyor :Bursa Büyükşehir Belediyesi, bütünşehir uygulamaları kapsamında, Yenişehir’in Demirboğa, Reşadiye, Mahmudiye ve Karaamca köylerinde asfalt çalışması başlattı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, bütünşehir uygulamaları kapsamında, Yenişehir’in Demirboğa, Reşadiye, Mahmudiye ve Karaamca köylerinde asfalt çalışması başlattı. Terziler Köyü yakınına yılda 600 metreküp suyun tutulacağı bir gölet için tüm hazırlıkların tamamlandığı müjdesini de veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bu dönemde inşallah, yıllardır söylenip de yapılamayan uygulamaların gerçekleştiğini hep beraber göreceğiz” dedi.
Başkan Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Yenişehir’de temaslarda bulundu. İlk olarak beraberindeki ekiple birlikte Demirboğa ve Reşadiye ile Mahmudiye ve Karaamca köyleri arasında dökülecek asfaltın çalışmalarını başlatan Altepe, daha sonra alt yapı hazırlıkları biten Terziler Köyü’ndeki gölet alanında incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması yolundaki çalışmaları’ Yenişehir’de de ağırlık kazanmaya başladı. İlçe belediyeleriyle koordineli olarak yolların yapılması ve eksikliklerin her alanda giderilmesi için gece gündüz gayret sarf ettiklerini belirten Altepe, “Şu anda Yenişehir’deyiz ve aciliyeti olan yollardan başlayarak tüm yolların iyileştirilmesi konusundaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir ekiplerinin Yenişehir’de asfaltlama çalışmalarına başladığını, ulaşımı kolaylaştırarak hem daha ulaşılabilir bir Yenişehir’i hedeflediklerini hem de bölge ekonomisinin güç kazanmasını istediklerini ifade eden Altepe, “Şu anda ekiplerimiz Demirboğa ve Reşadiye köylerine giden 10 kilometrelik yol ile aynı şekilde Mahmudiye ile Karaamca köylerine giden 6 kilometrelik yolda asfaltlama çalışmalarını başlattı. Toplam 16 kilometrelik yolda başlattığımız çalışmalar inşallah sayılı günler içerisinde tamamlanmış olacak. Hedefimiz yol çalışmalarını bir an önce tamamlamak ve diğer bölgelere geçerek eksiklikleri gidermek” şeklinde konuştu.
Altepe, Yenişehir temasları çerçevesinde, Terziler Köyü civarına yapılacak gölet alanında da incelemelerde bulundu. Terziler Köyü civarına sulama göleti yapılacağı konusunda seçim öncesinde söz verdiklerini ve göreve gelir gelmez verilen sözü yerine getirmek için çalışmalara başladıklarını hatırlatan Altepe, göletle ilgili alt yapı hazırlıklarının tamamlandığını, fiili çalışmaların ise birkaç gün içerisinde başlatılacağını söyledi. Altepe, “Şu anda buranın uygulama projesi hazırlanıyor. Kısa zamanda tamamlanıp devreye alınmış olacak. İnşaatla birlikte burayı da yılda 600 bin metreküp suyun tutulacağı göletle buluşturmuş olacağız. Başta Terziler Köyü olmak üzere bölgeye hizmet verecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, yapılan yatırımlar nedeniyle Altepe’ye teşekkür etti. Diğer ilçelerde olduğu gibi Yenişehir’de de Büyükşehir’den yatırım beklentisinin yüksek olduğunu kaydeden Çelik, “Bu beklentilerin en kısa süre içerisinde yatırım şeklinde geri döneceğini insanımıza ifade etmiştik. Bugün bunu yaşıyoruz. İlçe insanımız, bundan sonraki süreçte yatırımların devamlılığı konusunda rahat olsunlar” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.