Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün Kurumsal Yapısının İyileştirilmesi Projesi Teknik yardım ihalesinin teklifleri toplandı

MFİB Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün Kurumsal Yapısının İyileştirilmesi Projesi Teknik yardım ihalesinin teklifleri toplandı

Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) tarafından gerçekleştirilecek olan, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün Kurumsal Yapısının İyileştirilmesi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu proje kapsamındaki teknik yardım ihalesinin (EuropeAid/134905/ D/SER/TR) teklifleri 04 Ağustos 2014 günü toplandı. Söz konusu ihale için MFİB’e teklif veren firmaların tam listesi şöyle:

  1. Adetef (Fransa) – WYG Türkiye – WYG International Limited (İngiltere) – Egis International (Fransa) – Armada Eğitim ve Belgelendirme (Türkiye)
  2. DB International GmbH (Almanya) – Ankon Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (Türkiye) – GIZ (Almanya)
  3. NTU International (Danimarka) – Systra (Fransa) – Idom Ingeneria y Consultoria (İspanya) – Ove Arup & Partners (İngiltere) – Arup Mühendislik (Türkiye)
  4. Piri Group (Türkiye) – Ecorys (Türkiye) – Railistics GmbH (Almanya) – Ecorys Netherland BV (Hollanda)

  5. Project Management Limited (Türkiye) – KTI Institute (Macaristan) – Vialto Consulting (Macaristan)

Yapılacak değerlendirme çalışmalarından sonra mali zarflar açılacak.
Sözleşme ile Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün kurumsal, teknik ve idari kapasitesi güçlendirilecek, demiryolu sektöründe AB mevzuatına uyumun arttırılması ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı olan Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün kapasitesini geliştirme yoluyla rekabetçi, şeffaf ve etkili bir demiryolu sektörünün oluşturulması kolaylaştırılacak.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1192 / 28 Temmuz 2014 (İY)

<

p style=”text-align: right;”>Kaynak : www.yatirimlar.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.