Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Akçakale – Nusaybin İstasyonları Arası Demiryolu’na 2. hat yapılması ve mevcut hattın rehabilitasyonu işlerinin yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı’na başvurulacak

TCDD Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Akçakale – Nusaybin İstasyonları Arası Demiryolu’na 2. hat yapılması ve mevcut hattın rehabilitasyonu işlerinin yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı’na başvurulacak


T.C Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan “Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi’ kapsamındaki “Akçakale – Nusaybin İstasyonları Arası Demiryolu’na 2. hat yapılması ve mevcut hattın rehabilitasyonu” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; projenin yatırım programına dahil edilmesi için önümüzdeki günlerde UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvuracak. Söz konusu proje Şanlıurfa ve Mardin illerini kapsıyor.
Proje hattının tespitini, harita ve topografik, jeolojik – jeoteknik, hidrolik – hidrolojik ve hattın güzergah çalışmalarını, güzergahın Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporunu, yeni sanat yapılarının etüd-proje-mühendislik hizmetleri ile metraj, keşif ve inşaat işine ait ihale dosyalarını Kmg Proje firması hazırladı.
Dış kredi ile finanse edilmesi beklenen söz konusu projenin yapım ihalesine çıkılabilmesi için ÇED raporunun da önümüzdeki günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaya sunulması bekleniyor. (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar