Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Akçakale – Nusaybin İstasyonları Arası Demiryolu’na 2. hat yapılması ve mevcut hattın rehabilitasyonu işlerinin yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı’na başvurulacak

TCDD Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Akçakale – Nusaybin İstasyonları Arası Demiryolu’na 2. hat yapılması ve mevcut hattın rehabilitasyonu işlerinin yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı’na başvurulacak

T.C Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan “Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi’ kapsamındaki “Akçakale – Nusaybin İstasyonları Arası Demiryolu’na 2. hat yapılması ve mevcut hattın rehabilitasyonu” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; projenin yatırım programına dahil edilmesi için önümüzdeki günlerde UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvuracak. Söz konusu proje Şanlıurfa ve Mardin illerini kapsıyor.
Proje hattının tespitini, harita ve topografik, jeolojik – jeoteknik, hidrolik – hidrolojik ve hattın güzergah çalışmalarını, güzergahın Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporunu, yeni sanat yapılarının etüd-proje-mühendislik hizmetleri ile metraj, keşif ve inşaat işine ait ihale dosyalarını Kmg Proje firması hazırladı.
Dış kredi ile finanse edilmesi beklenen söz konusu projenin yapım ihalesine çıkılabilmesi için ÇED raporunun da önümüzdeki günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaya sunulması bekleniyor. (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.