Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri için UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvurdu

TCDD Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri için UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvurdu


T.C Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan “Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi kapsamındaki “Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu projenin yatırım programına dahil edilmesi için UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvurdu.
Söz konusu proje Gaziantep İli, Şehitkamil, Oğuzeli, Nizip ve Karkamış İlçeleri ile Şanlıurfa İli Birecik, Suruç ve Akçakale İlçeleri’ni kapsıyor.
MGS Proje Mühendislik firması tarafından hazırlanan ÇED raporu henüz incelenmeye devam ediyor.
Proje kapsamındaki mevcut hat üzerinde yer alan Mustafayavuz, Oduncular Banliyo Durağı, Mürşitpınar ve Akçakale istasyonları duracak, Hayrat, Türkyurdu, Yuva ve Yeşildağ İstasyonları iptal edilecek ve Nizip istasyonunun yeri değiştirilecek.

Kaynak : www.yatirimlar.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar