Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri için UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvurdu

TCDD Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri için UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvurdu

T.C Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan “Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi kapsamındaki “Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri” ihalesinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu projenin yatırım programına dahil edilmesi için UDHB, Kalkınma Bakanlığı’na başvurdu.
Söz konusu proje Gaziantep İli, Şehitkamil, Oğuzeli, Nizip ve Karkamış İlçeleri ile Şanlıurfa İli Birecik, Suruç ve Akçakale İlçeleri’ni kapsıyor.
MGS Proje Mühendislik firması tarafından hazırlanan ÇED raporu henüz incelenmeye devam ediyor.
Proje kapsamındaki mevcut hat üzerinde yer alan Mustafayavuz, Oduncular Banliyo Durağı, Mürşitpınar ve Akçakale istasyonları duracak, Hayrat, Türkyurdu, Yuva ve Yeşildağ İstasyonları iptal edilecek ve Nizip istasyonunun yeri değiştirilecek.

Kaynak : www.yatirimlar.com

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.