Kütahya-Gediz-Uşak Karayolundaki Duble Yol Çalışması

Kütahya-Gediz-Uşak Karayolundaki Duble Yol Çalışması :Kütahya-Gediz-Uşak Karayolu’nda yürütülen duble yol çalışmaları hızla devam ediyor.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Kütahya-Gediz-Uşak Karayolu’nda Çavdarhisar-Gediz-Abide-Uşak arası yürütülen duble yol çalışmalarında önemli aşamalar kat edildiğini belirterek, Kütahya Milletvekili Soner Aksoy’un Gediz’e vefa projesi olan duble yol çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.
Belediye Başkanı Saraoğlu, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Çavdarhisar-Gediz-Abide-Uşak duble yol çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında 26 adet kutu menfez yapımı tamamlanmıştır. Çavdarhisar tarafında 3 adet altgeçit yapımına başlanmıştır. Eskigediz Hisar mevkiinde taş duvar yapım çalışmaları başlanılmış olup iş makineleri ile kazı yapılamayan alanlarda dinamit ile patlamalı çalışmalar yürütülmektedir. Bu yolun 46. km’den itibaren yaklaşık 10 km’lik kısmının 2014 yılı içerisinde asfaltlanması hedeflenmektedir.Abide-Uşak arası duble yol çalışmaları da aynı kapsamda yürütülmektedir. 33,5 km duble yol çalışmalarında Gölcük Köprüsü ve Alikahya Köprüsü temel ve kenar ayak elevasyon betonları tamamlandı. Yenikent alt kısmında üç gözlü 3x(4.0×2.0) menfez tamamlanma aşamasına geldi. Çeltikçi yol ayrımı ve Abide arasındaki kısımda ise yol dolgu ve kutu menfez yapım çalışmalarına başlandı.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar