OSB Bağlantı Yoluna Sıcak Asfalt

OSB Bağlantı Yoluna Sıcak Asfalt :Pamukkale Belediyesi, daha önce satabilize olan ve işadamlarının tozlu yollardan müşterilerini fabrikalarına götürdüğü yolu, standartların üzerinde asfaltlıyor
Pamukkale Belediyesi’nin ihtiyaç duyulan yollarda asfaltlama ve yol yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Belediye, daha önce hiç asfalt yüzü görmemiş stabilize olan işadamlarının tozlu yollardan müşterilerini fabrikalarına götürdüğü yolu, standartların üzerinde asfaltlıyor.
Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde yol yapım çalışmalarını sürdüren ekipler, Pınarkent Organize Sanayi Bölgesinin alt bölümünden fabrikalara ulaşan stabilize bağlantı yolunu elden geçirip asfaltlıyor.
İş makineleri ve 10 kişilik ekip, çalışmalarına Denizli-Ankara karayolu bağlantısından organize sanayi bölgesine ayrılan stabilize yoldan başladı. Yolda ilk olarak eğimin yüksek olduğu yerlerde kazı, çukur olan yerlerde ise dolgu işleri yapıldı. Yola yaklaşık 30 cm yüksekliğinde dolgu malzemesi serilerek asfaltlamaya hazır hale getirildi. Ardından yolun her iki bölümüne 2,5-3 metre eninde kaldırım kısmı ayrıldı ve bordür döşendi. Yaklaşık 1350 metre uzunluğundaki yol, asfaltlama sonrası geliş gidiş olarak hizmet verecek.
Fen İşleri Müdürü Zehni Ertuğrul, çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye geldi. Müdür Ertuğrul, burada devam eden çalışmaları baştan sonra kontrol ederek ekiplere yön verdi. Yol, gerekli dolgu sonrası bitümlü sıcak karışım olarak asfaltla kaplanacak. Böylece, organize sanayi bölgesinin alt kısmından fabrikalarına ulaşan işadamları, gerek yurt içi ve gerekse yurt dışından gelen müşterilerini tozlu yollardan geçirmek zorunda kalmayacak. Bu arada birkaç gündür devam eden çalışmaların Kurban Bayramı öncesinde tamamlanıp yolun hizmete sunulacağı bildirildi. Yolun ise karayolları standartlarının üzerinde olacağına işaret edildi.
Pamukkale Belediyesi’nin asfaltlama çalışmaları sadece Organize Sanayi Bölgesi alt kısmıyla sınırlı kalmayıp çalışmalar, Akköy, Karahayıt, Pınarkent, Bağbaşı gibi yerleşim birimlerinde de devam etmektedir.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.