Solhan köyleri asfalta kavuştu

Solhan köyleri asfalta kavuştu :İlçemiz Kırık Köyü ile Tarhan Köyü ilk defa asfalt yolla tanıştı. Araç sahipleri memnuniyetlerini dile getirirken, köylüler çok memnunuz dediler.
Geçen yıl yapımına başlanan Asmakaya Köyü grup yol çalışmasının Elmasırtı Köyü ile Tarhan Köyü arasında asfalt yol çalışması bitti. Böylelikle Kırık Köyü ile Tarhan Köyü ilk kez asfalt yolla tanıştı. Araç sahipleri memnuniyetlerini dile getirirken köylüler çok memnunuz dediler.
Vatandaşlar, “Yıllardır toz toprak içinde kalıyorduk, çok şükür köyümüzün yolu yapıldı, memnunuz. Yolumuz asfaltlandı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” Dediler.
Tarhan Köyü ile Asmakaya Köyü arasındaki asfalt yol çalışmasına ise gelecek yıl devam edileceği belirtildi.

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.