İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Treni Gebzede Bir Kez Duruyor

İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Treni Gebzede Bir Kez Duruyor : YHT’nin son durağının Gebze’den Pendik’e alınmasının yanlış olduğunu defalarca dile getirilmişti.


Haklı olduğu bugün bir kez daha görüldü. Her gün karşılıklı 6 sefer yapan YHT, Gebze’de sadece 1 kez duruyor.

İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Treni seferlerinde Gebze’ye gereken önemin verilmemesi vatandaşları mağdur ediyor. Ramazan bayramı öncesi cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılan Yüksek Hızlı Tren’in son durağının Gebze’den Pendik’e kaydırılmasının yanlış olduğunu gazetemiz geçtiğimiz yıl dile getirmişti. Gebze kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan karara yeterli tepki gösterilmeyince Gebze bölgesi YHT seferlerinden gerekli ilgiyi göremedi.

HER GÜN TEK SEFER

YHT, İstanbul-Ankara arasında her gün karşılıklı 6 sefer gerçekleştiriyor. Bu seferlerden sadece 1 tanesinde YHT Gebze’de duruyor. İzmit ve Pendik’te her seferde duran trenler Gebze’yi 5 kez transit olarak geçiyor. Bu da Gebze’ye gelmek isteyen ancak bilet bulamayan vatandaşların Pendik ya da İzmit’te inmelerine neden oluyor.

UYARMIŞTIK

Gazetemiz geçtiğimiz yıl son durağın Pendik’e alındığını belirterek bu nedenle her trenin Gebze’de durmayacağını dile getirmiş, ancak kamuoyu gerekli desteği vermemişti. Geçtiğimiz yıl verilmeyen bu desteğin sonucu Gebze için ağır oldu. Bazıları, “Son durak olmasa ne olur önemli olan trenin durması ”diyerek konuyu geçiştirmişti. Ancak ne kadar haklı olduğumuz trenin günde 1 kez durmasıyla ortaya çıktı.

Kaynak : www.gebzegazetesi.com


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar