Türkiye – Gürcistan Demiryolu Projesi Alt ve üstyapı ikmal inşaatı ihalesini kazanan firma sözleşme için davet edildi

AYGM Türkiye – Gürcistan Demiryolu Projesi Alt ve üstyapı ikmal inşaatı ihalesinde Şenbay – Ermit Mühendislik ortak girişimi sözleşme için davet edildi

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek, “Türkiye – Gürcistan (Kars-Tiflis) Demiryolu Alt ve Üstyapı İkmal İnşaatı Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Söz konusu ihaleyi 549.266.529 lira teklifi ile kazanan Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi yeniden sözleşme için davet edildi.
Yaklaşık maliyeti 711.740.804,09 lira olarak belirlenen ihaleye katılan firmalar şöyleydi:
1. Cengiz İnşaat – Makyol İnşaat
2. Comsa – Açılım – Seza İnşaat
3. China Railway – Mapa İnşaat
4. Gülermak İnşaat – Kolin İnşaat
5. Özaras İnşaat – YSE Yapı – Çelikler İnşaat
6. Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1202/13 Ekim 2014 (ÖA)

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.