Batmanda Kazaya Neden Olan Kavşak Düzenlemeye Alındı

Batmanda Kazaya Neden Olan Kavşak Düzenlemeye Alındı :Batman’ın Beşiri İlçesinde bulunan ve bir çok kazaya neden olan kavşak, düzenlemeye alındı.
Beşiri İlçesinde ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına neden olan karayolları kavşağına yeni düzenleme yapılıyor.
Geçen hafta çeşitli eylem ve yol kapatmalarına neden olan kavşak için Kaymakam Ayşe Şeyda Çağlar ve Belediye Başkanı Mustafa Öztürk girişimde bulunarak, Karayolları Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettiler.
Yaşanan kaza ve ölümlerin neden olduğu ilçe merkezi girişindeki kavşağa bat-çık, üst geçit ve gerekli diğer önlemlerin alınmasını isteyen ilçe yöneticilerinin talebi, Karayollarını harekete geçirdi.
Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü, Batman Şube Şefliği tarafından kavşak çevresine asfaltlama çalışması yapıldı.
“ASFALTLAMA YETERSİZ”
Asfaltlama çalışmalarının yetersiz olduğunu ve buraya muhakkak bir alt yada üst geçit veyahut bat-çık yapılması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada “Sayın Kaymakamımız ile beraber gittiğimiz Karayolları yetkililerine halkımızın talebini ilettik. Onlarca insanımızın canına mal olan bu kavşağa, alt geçit, Köprülü kavşak, bat-çık yada üst geçit yapılmasını talep ettik. Ancak şimdilik ilk etapta, karşıdan gelen araçların hızını düşüren ve bir çeşit tırtırlı yol düzenlemesinin yapılacağı, akabinde gerekli fizibilite çalışmalarına göre üst geçit için proje değerlendirilmesinin yapılacağını söylediler. Ama kesinlikle bu kavşak için görüşmelere devam edeceğiz ve halkımızın can ve mal güvenliği için gerekli ne varsa yapılması konusunda taleplerimizi durmadan yenileyeceğiz” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar