Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri projesinin ÇED Raporu uygun bulundu

TCDD Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri projesinin ÇED Raporu uygun bulundu


T.C Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nün “Gaziantep – Akçakale – Nusaybin Demiryolu Projesi kapsamındaki “Mustafa Yavuz – Akçakale İstasyonları arasına yapılacak 2. demiryolu hattı ve mevcut hattın rehabilitasyonu işleri” ihalesinde MGS Proje Mühendislik firması tarafından hazırlanan ÇED raporu uygun bulundu ve ÇED süreci başlatıldı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu projenin TCDD 2015 yılı yatırım taslağına kaydedildi. Daha önce projenin 2014 yılı yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı’na başvurulmuştu. Kalkınma Bakanlığı’nın da incelemesi devam ediyordu.
Söz konusu proje Gaziantep İli, Şehitkamil, Oğuzeli, Nizip ve Karkamış İlçeleri ile Şanlıurfa İli Birecik, Suruç ve Akçakale İlçeleri’ni kapsıyor.
Proje kapsamındaki mevcut hat üzerinde yer alan Mustafayavuz, Oduncular Banliyo Durağı, Mürşitpınar ve Akçakale istasyonları duracak, Hayrat, Türkyurdu, Yuva ve Yeşildağ İstasyonları iptal edilecek ve Nizip istasyonunun yeri değiştirilecek.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1198/15 Eylül 2014 (ÖA)

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar