Trabzonda üsgeçite üniversite karşı mı çıktı

Trabzonda üsgeçite üniversite karşı mı çıktı :Trabzon’da bugün Kuzeyekpres Gazetesi’nde çıkan ‘Üstgeçide Yıldız karşı çıkmış!’ haberinde Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız’a yönelik yapılan suçlamalar yalanlandı.
Haberde, “Avrasya Üniversitesi’nin Çimenli kampüsünde öğrenim gören öğrenciler, üstgeçidin üniversite yolundan uzak bir yere yapıldığını, bu nedenle öğrencilerin üst geçidi kullanmadığını söylüyorlar. Trabzon Karayolları 10. Bölge Müdürlüğünden bir yetkili, Avrasya Üniversitesi önüne üstgeçit yapacaklarını ancak Üniversitenin patronu Ömer Yıldız’ın üst geçidin üniversitenin görüntüsünü keseceği gerekçesiyle buna karşı çıktığını ve yaptırmadığını iddia etti. Olay Karayolları yetkilisinin iddia ettiği şekilde mi gerçekleşti yoksa Karayolları mı oraya üst geçit yapmadı, bilemiyoruz. Bizim bildiğimiz öğrencilerin ve velilerin orada mutlaka bir üst geçit yapılmasını istedikleri” ifadelerine yer verilirken Ömer Yıldız’dan cevap geldi.
Yıldız yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“20.10.2014 tarihinde yerel bir gazetede Yerin Kulağı adlı köşe yazısında ‘’ Üstgeçide Yıldız karşı çıkmış’’ başlıklı bir yazı kaleme alınmıştır, bu yazının doğruyu yansıtmadığını bilgilerinize sunarım.
Yalıncak Ömer Yıldız yerleşkesinin önüne yapılacak olan üst geçit yapımına engel çıktığına dair bazı gazete ve internet sitelerinde yayımlanan haberin yalan yanlış olduğunu, Karayollarının ve Ortahisar Belediye Başkanlığının ortak tespit ettikleri alanda yaya geçidi yapılmış olup üst geçit çalışmaları da devam ettiğini tüm kamuoyuna bildiririm. Üniversitemizin başarısına gölge düşürecek bu denli asılsız haber yazanlar hakkında gerekli hukuki yola başvuracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarım.”İlk yorum yapan olun

Yorumlar