Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı 2014 yarın kapılarını açıyor

Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı 2014 yarın kapılarını açıyor :Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı 2014 yarın kapılarını açıyor :İstanbul Fuar Merkezi dokuz -10. salonlarda tertip edilecek olan Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı , yarın 8’inci defa ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın açılışını yapacağı fuara Almanya Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı Parlamenter Müsteşarı Bayan Dorothee Baumlar ve Viyana Ekonomi Odası Başkanı Walter Ruck da katılacak.
20’DEN FAZLA ÜLKE KATILACAK
Dünyadaki lojistik eğilimler ve yeni trendlerin gün yüzüne çıkacağı fuarda 20’den çok ülkeden 200’e yakın şirket olacak olan . 10 binin üzerinde kişinin ziyaret edeceği fuarda üç gün boyunca kara, deniz, hava ve demiryollarındaki taşımacılık uygulamaları, intermodal servisler, deniz ve limanları, depolama çözümleriyle yazılım ve bilişim alanındaki lojistik performans artırıcılar sergilenecek. Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı Müdürü Altınay Bekar, global ekonomide lojistiğin öneminin her önceki gün arttığını belirtti . Bekar, “Kimya, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, tarımsal gıda, elektronik sanayi, ilaç ve bilgisayar malzemeleri gibi alanlarda lojistiğin cirosu giderek artıyor. Global trendler ticaretin ve lojistiğin yolunu ve yöntemini değiştiriyor. Geliştirilen yeni lojistik çözümler alış-veriş yapma biçimini ve yollarını etkiliyor” diye belirtti .
SEKTÖR YENİDEN ŞEKİLLENİYOR
Farklı coğrafyalarda geliştirilen metodların bu fuarda görücüye çıkacağını söyleyen Bekar, bunları söyledi : “İş dünyası yeni tanıştığı alanlarda taşıma, depolama, takip etme modellerine ve yollara gereksinim duyuyor. Üretim öncesinden başlayan tedarik süreçlerinin iyi yönetilmesi kadar üretim seviyesinde ve sonrasındaki dağıtım süreçlerinin de ciddi biçimde tekrardan ele alınması lazım geliyor . Bütün dünyada lojistik tekrardan şekilleniyor. Fuarda tüm bu süreçler gözler önüne serilecek. Bu gelişimi yakından takip edenler sektörde her vakit bir adım önde olacak.”
DÜNYA ÇAPINDA TANITILIYOR
Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı, Türk-Alman ortaklığında düzenleniyor. Bunun tanıtım açısından çok büyük avantaj sağladığını ifade eden Altınay Bekar, “Messe Munich, dünyada 90 memlekette adres sahibi bir dev. 60 memlekette doğrudan satış ofisi var ve logitrans tüm buralarda satışa sunuluyor. Hem katılımcı farklılığı hem de ziyaretçilerin farklılığı açısından bu nihayet derece önemli bir avantaj yaratıyor ve sonuçlara da yansıyor” olacak şekilde açıkladı .
Taşımacılığın devleri yarın buluşacak
Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar