Elazığda Güney Çevre Yolu ile TOFAŞ Kavşağı bağlantı yolu açıldı

Elazig Guney Cevre Yolu
Elazig Guney Cevre Yolu

Elazığda Güney Çevre Yolu ile TOFAŞ Kavşağı bağlantı yolu açıldı :Elazığ Belediyesince Güney Çevre Yolu ile TOFAŞ Kavşağı bağlantı yolunun hizmete açıldığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, trafik akışını rahatlatmak amacıyla yapımına başlanan Güney Çevre Yolu ile Tofaş Kavşağı bağlantı yolu tamamlanarak hizmete açıldı.

Yeni bağlantı yolunda incelemelerde bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla yaptıkları çalışmalar çerçevesinde Güney Çevre Yolu bağlantı yollarının bir bir hizmete açıldığını belirtti.

Şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla Güney Çevre Yolu ile yeni bağlantı yolları yapmaya devam edeceklerini aktaran Yanılmaz, “Geçtiğimiz günlerde Hazardağlı Kavşağı bağlantı yolunu, şimdi de TOFAŞ Kavşağı bağlantı yolunu hizmete sunduk. Güney Çevre Yolu bağlantılarını artırarak, merkezdeki trafiği rahatlatacağız” ifadesini kullandı.

Yanılmaz, öte yandan Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin şehir merkezinde sürdürdükleri asfalt bakım ve onarım çalışmaları çerçevesinde Cumhuriyet Mahallesi, TOKİ civarı, Kırklar, Yenimahalle, Sanayi , Doğukent ve Ataşehir mahallelerinde kumlama, asfalt, dolgu yapımı, kaldırım bakım ve onarımı çalışmaları gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.