Erzincan Belediye Başkanı Başsoy çalışmaları yerinde incelediErzincan Belediye Başkanı Başsoy çalışmaları yerinde inceledi :Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, belediye bünyesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
İncelemede bulanan Başkan Başsoy, bisiklet yolları, can suyu projesinin alt yapı çalışmalarındaki asfalta verdiği tahribatın asfalt dökümüyle onarılması, yine aynı güzergahta ki park ve bahçe düzenlemeleri, kentsel dönüşüm, tramvay projesi, sokak düzenlemeleri ile gerçekleşen proje çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.
Başsoy, “30 Mart yerel seçimlerinden sonra ekibimiz ile başlatmış olduğumuz çalışmalar mevsimsel itibariyle sona doğru yaklaştı. Yaklaşık 9 ay geçti bu 9 ay içerisinde Erzincan’ın dört bir noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hastane Bulvarı Caddesi Erzincan’ın can damarlarından bir tanesi bu bulvarda yaptığımız çalışmalar içerisinde; ilk önce alt yapı çalışmaları, orta refüjün otomatik sulama sistemi, kaldırımların bir kısmı ve son olarak asfalt dökümüyle ile sonlandırdık. Bu alanın dışında ki asfalt serimin de ise eski hava alanı yolu dediğimiz yolda hava şartları müsaade ettiği müddetçe 1 haftada tamamlamayı planlıyoruz. Asfalt seriminin ardından bu yol güzargahına ağaç transferi ve peyzaj düzenlemesiyle birlikte hemşehrilerimizin daha konforlu bir yolda seyahat etmelerini sağlamış olacağız.12 kilometrelik bisiklet yolu projemizi ise Terzi Baba Cami kavşağından başlatarak Akyazı kavşağına ardından TEDAŞ kavşağından hastane bulvarını da içine alarak eski MİT kavşağına kadar sürdürmeyi planlıyoruz. Bu 12 kilometrelik yol bizim ikinci etap olarak gerçekleştirmek istediğimiz bir proje olmakla birlikte üçüncü etap projemizde ise şehrin batı kısmının çıkışından üniversiteye kadar olan bu projemizi ulaştıracağız. doğalgaz ve can suyu çalışmalarımızda artık sona geldik. Can suyundan yara almış asfaltları da önümüzdeki yıl tamamlamış olacağız. Bütün parkları otomatik sulama sistemiyle donatmayı planlıyoruz. Parklarımızda başlattığımız çalışmalarımızı 2015’te Erzincan halkına doya doya yaşatmayı planlıyoruz. TOKİ tarafından kentsel dönüşümde 2015 yılı itibariyle Hocabey, Kızılay ve Merkez çarşısında hızlı bir çalışma başlatacağız.2015 sonu itibariyle kazmayı vurmayı planlıyoruz. Tramvay projesinde ise yeni terminalden üniversiteye kadar olan yolda sondaj çalışmalarımız devam ediyor. Duraklar ve güzergahlar belirlendi. Sondaj çalışmalarının ardından bu projemizdeki ihale aşamasını da “yap-işlet-devret” modeli ile geçmiş olacağız. Yapmış olduğumuz çalışmalara bağlı olarak şehrin muhtelif yerlerindeki yeni cadde ve sokak düzenlemelerine de son sürat devam ediyoruz. Refüjleri, kavşakları, kaldırımları yenileme çalışmalarımıza da 2015’de de devam ettireceğiz.” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.