Bu yollar ulaşıma kapandıBu yollar ulaşıma kapandı : Yurdun büyük bölümünü etkisi altına kar nedeniyle birçok yol ulaşıma kapandı. İşte ulaşıma kapanan o yollar…
BAYINDIR-TURGUTLU YOLUNDA HEYELAN
İzmir’in Bayındır ile Manisa’nın Turgutlu ilçeleri arasındaki yolda, yoğun kar yağışından kaynaklanan heyelan nedeniyle yol ulaşıma kapandı.
Turgutlu’nun Kabaçınar Mahallesi ile Bayındır’ın Turgutlu sınırındaki Kızılkeçili mahallesini birbirine bağlayan yolda, yaşanan yoğun kar yağışı sonrası heyelan meydana geldi.
Heyelan sonucu, yol ulaşıma kapandı.
Yaklaşık 400 haneli Kızılkeçili ve Alankıyı Mahallelerin ikamet eden ve taşımalı sistemle Dağmarmara Niyazi Üzmez İlköğretim Okulunda eğitimlerini sürdüren 80 öğrenci de, yolun kapanması nedeniyle heyelan noktasına kadar servislerle geldik heyelan noktasından komşu köylerin araçlarıyla okullarına götürüldü.
Kabaçınar Mahallesi Muhtarı Üzeyir Ergül, yaptığı açıklamada, heyelan nedeniyle iki ilçenin ulaşımını kapattığını belirterek, yolun yapılarak biran önce trafiğe açılmasını beklediklerini söyledi.
Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü ise yolun yapımı için İzmir ve Manisa Büyükşehir Belediyelerinin kararını beklediklerini söyledi.
Kaymakam Günlü, şöyle konuştu:
“Yeni yıl tatilinin ardından bugün başlayan eğitim ve öğretimde taşımalı sistemle Dağmarmara Niyazi Üzmez İlkokulumuza getirilen 80 öğrencinin aktarmalı sistemle bugün eğitimlerine gelmişler ancak bunu tasvip etmiyoruz. Öğrencilerin dönüşünü Jandarma ekiplerimizin gözetiminde yaparak Belediyelerin kararına kadar kendilerine izin vereceğiz. 80 öğrenci okullarından geri kalmamaları için Bayındır Kaymakamlığıyla irtibat halindeyiz. Yolun yapımı uzun sürmesi halinde Bayındır ilçesinde bir okula geçici olarak yönlendirme yapabiliriz. Kısa sürede yol ulaşıma açılacaksa öğrencilere bu süre zarfından okulu tatil edeceğiz.”
AFYONKARAHİSAR-İZMİR KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI
Afyonkarahisar-İzmir karayolu yoğun kar yağışından dolayı ulaşıma kapandı.
Afyonkarahisar’da akşam başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oldu.
Afyonkarahisar’ı Antalya ve İzmir’e bağlayan karayolunda kar yağışının ardından meydana gelen kazalar nedeniyle ulaşım durdu.
Ekipler, İzmir rampası mevkisinde ve güzergahında yolu tekrar trafiğe açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Yolda kalan sürücüler ise çalışmaların tamamlanmasını bekliyor.
BOZDOĞAN-YATAĞAN YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Aydın’ın Bozdoğan İlçesi’nde, akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Bozdoğan-Yatağan Karayolu ulaşıma kapandı. Doğan tepesi mevkiinde de yoğun kar yağışı nedeniyle iki ayrı otomobil içerisinde bulunan 7 kişinin yolda mahsur kaldığı öğrenilirken, kar kalınlığının 50 santimetreye yaklaştığı bölgeye jandarma ve Aydın Karayolları müdürlüğü ekipleri sevk edildi.
Bozdoğan’da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Bozdoğan-Yatağan Karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Yolda araç içerisinde mahsur kalan 5 kişinin bölgede bulunan mermer fabrikasında çalışan işçiler olduğu öğrenilirken, diğer otomobil içerisindeki iki kişinin ise Nazilli AK Parti Yürütme Kurulu Üyesi Av. Berna Özen ve bankacı eşi Orçun Özen olduğu belirtildi. Bölgeye sevk edilen ekiplerin mahsur kalan iki otomobile ulaştığı ve 7 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
EŞME-DENİZLİ KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı nedeniyle Eşme-Denizli karayolu ulaşıma kapandı, Uşak-Ankara karayolunda aksama yaşanıyor
Uşak ve çevresinde yoğun kar yağışı nedeniyle Eşme-Denizli karayolu ulaşıma kapandı, Uşak-Ankara karayolunda aksama yaşanıyor.
Uşak Valisi Seddar Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Uşak’ta akşam saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldiğini belirtti.
Özellikle Uşak-Ankara karayolu Dumlupınar mevkisinde zorluk yaşandığına dikkati çeken Yavuz, bu bölgeden büyük araçların geçişine izin verilmediğini söyledi.
Yavuz, kar yağışının yarın öğlen saatlerine kadar devam edeceğini, sürücülerin zincirsiz yola çıkmaması gerektiğini belirtti.
Ekiplerin karayollarında her türlü çalışmayı sürdürdüğünü, bunun dışında İl Sağlık Müdürlüğünün iki paletli ambulansının da her türlü olumsuzluğa karşı hazır bekletildiğini kaydeden Yavuz, şöyle konuştu:
“Uşak-Ankara karayolu Dumlupınar mevkisinde yol zaman zaman trafiğe kapanıyor. Ekipler yolu kontrollü şekilde açmaya çalışıyor. Eşme-Denizli yolu trafiğe kapandı. Uşak-Ankara karayolunda Banaz’da büyük araçlar bekletiliyor. Bu nedenle ilçede araç kuyruğu oluştu. Banaz kaymakamına talimat verdim, ilçede lokanta ve gıda satış yerleri sabaha kadar açık olacak.”
Yavuz, il genelinde okulların yarın tatil edildiğini hatırlatarak, gerekli görülmesi halinde tatilin uzatılabileceğini söyledi.
Hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesinin beklendiğini ifade eden Yavuz, özellikle yüksek yerlerde şiddetli don olayının beklendiğini, her türlü olumsuzluğa karşı hazır olduklarını sözlerine ekledi.
DOĞU ANADOLU’DA 600 KÖYE ULAŞIMA KAPANDI
Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Bitlis, Van, Muş ve Hakkari’de 600 köyle ulaşım sağlanamıyor
Bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle Van’da 217, Muş’ta 130, Bitlis’te 250 ve Hakkari’de 3 köy yolu ulaşıma kapandı.
Van’da dün akşam saatlerinden itibaren başlayan ve sabah saatlerine kadar aralıklarla devam eden kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi.
Kar ve tipi nedeniyle 217 köyle ulaşım sağlanamayan kentte, Van Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.
Araç trafiğinin yoğun olduğu Van-Hakkari karayolundaki 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi’nde, kar yağışı nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Birçok sürücünün herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için araçlarına zincir taktığı görüldü.
Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri de 2730 rakımlı Güzeldere Geçidi’nde iş makineleriyle karla mücadele çalışması başlattı. Ekipler, meydana gelebilecek buzlanmaya karşı da yolda tuzlama yaptı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.