Hızlı Trende Mahsur Kalan Yolcular Duruma Tepki Gösterdi (Video)

Hızlı Trende Mahsur Kalan Yolcular Duruma Tepki Gösterdi :4,5 saatlik yolu 9 saatte 3 tren değiştirerek gelen yolcular duruma tepki gösterdi.Konya’dan İstanbul’a giden Yüksek Hızlı Tren’in, Eskişehir’in İnönü ilçesi yakınlarında arızalanması sonucu yolcular yaklaşık 2,5 saat mahsur kaldı. Yolcular, Ankara’dan gönderilen yeni trenle nakledildi.
Konya’dan İstanbul’a gitmek üzere saat 06.10’da hareket eden Yüksek Hızlı Tren, bölgedeki olumsuz hava şartları yüzünden yaklaşık 1,5 saat gecikme ile Eskişehir’e ulaştı. Burada bir süre bekledikten sora hareket eden tren, yaklaşık 15 dakika sonra İnönü ilçesi Okbulalı köyü yakınlarında aniden durdu. İçinde yaklaşık 300 yolcunun bulunduğu belirtilen tren, meydana gelen arıza yüzünden yaklaşık 2,5 saat bekledi.
İHA muhabirinin telefonla ulaştığı tren yolcuları, kendilerine ilk önce elektrik kesintisi olduğunun söylendiğini, ancak daha sonra trende bir arıza meydana geldiğini öğrendiklerini anlattı. Olay, yolcular arasında korku ve paniğe sebep olurken, Ankara yönünden bölgeye yeni bir tren sevk edildi. Yolcular, diğer hat üzerinden bölgeye ulaşan trene nakledildi.
TEPKİ GÖSTERDİLER
4,5 saatlik yolu 9 saatte 3 tren değiştirerek gelen yolcular duruma tepki gösterdi. Konya’dan İstanbul’a gitmek üzere saat 06.10’da hareket eden YHT, Eskişehir’de arızalandı. Tren yaklaşık 5 saatlik gecikme ile İstanbul’a ulaştı. Üç tren değiştirerek İstanbul’a ulaşan yolcular duruma isyan etti.
Pendik Gar çıkışında yaşadıklarını anlatan bir yolcu, “4 saatlik yol diye çıktık, 9,5 saattir yollardayız. Bize hiçbir açıklama yapılmadı. Arıza var dendi. Gelene kadar üç tane tren değiştirdik. En son kara trenle geldik. Hızlı tren bileti aldık, kara trenle geldik. Uçağını kaçıran da var, çoluk çocuk perişan oldu” dedi. Başka bir yolcu ise “Sabah 06.00’dan beri yoldayız. Eskişehir’de tren arıza yaptı. 2 saat kadar yolda kaldık. Sonra başka bir tren Adapazarı’na geldi. Oradan da başka bir trenle ayakta geldik. 9 saatte İstanbul’a ulaştık” diye konuştu.


(sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar