Kartalkaya da Hedef 250 Bin Tatilci

Kartalkaya da Hedef 250 Bin Tatilci :Yoğun yağış sonrasında kar kalınlığının 3 metreye yaklaştığı Kartalkaya’da faaliyet gösteren 6 otel, sezon sonuna kadar 250 bin tatilci ağırlamayı hedefliyor.

Kar kalınlığının 3 metreye yaklaştığı Kartalkaya’da faaliyet gösteren 6 otel, sezon sonuna kadar 250 bin tatilci hedefine ulaşmayı amaçlıyor.

Grand Kartal Otel Üst Yöneticisi (CEO) Emine Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonun çok iyi geçtiğini belirterek, “Kartalkaya’da 38 yılın en yoğun dönemi ve kar yağışı yaşanıyor. Bu sezon kayak merkezinde bulunan otellerin yüzü gülüyor” dedi.

Aralıkta yağmaya başlayan karla kayak merkezinde kar kalınlığının 3 metreye yaklaştığına dikkati çeken Ergül, “Kartalkaya, günlük güneşlik. Tatilciler sabah saatlerinde açık pistlerimizde kayak ve snowboard yapmaya başlıyor. Öğle yemeğine otele gelen tatilciler, daha sonra akşam saatlerine kadar pistlerden otele gelmiyor. Günlerini doyasıya kayak ve snowboard yaparak geçiriyor” şeklinde konuştu.

Yarı yıl tatilinde doluluk yüzde 100

Yarı yıl tatilinde Kartalkaya’ya ilginin arttığına işaret eden Ergül, otelinin tam kapasiteyle hizmet verdiğini, 15 Mart’a kadar yüzde 100 dolu olacağını söyledi.

Ergül, kayak merkezinde 6 otel bulunduğunu, toplam yatak kapasitesinin 2 bin olduğunu kaydederek, “Konaklamak ve günübirlik tatilciler var. Bu sezon 250 bin yerli ve yabancı tatilciyi Kartalkaya’da ağırlamayı hedefliyoruz. Ankara ve İstanbul gibi iki metro kent arasında olması, ulaşımının kolay sağlanması, kayak için mükemmel ortam bulunması nedeniyle Kartalkaya, en çok tercih edilen yer oldu” ifadesini kullandı.

Kayak merkezine en çok Rusya ve Ortadoğu ülkelerinden tatilcilerin geldiğini vurgulayan Ergül, “Bunun yanı sıra ülkemizde bulunan yabancı ülkelerin konsolosluklarında çalışanlar geliyor. Genel olarak yerli müşterilerle çalışıyoruz. Kartalkaya’nın bir özelliği var, buraya balayına gelenler şimdi torunlarıyla gelmeye başladı. Kartalkaya’nın sadık müşteri profili bulunmakta. Bu da bize büyük keyif veriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.