3’üncü havalimanının zemini gevşek 30 metre kazılmalı3’üncü havalimanının zemini gevşek 30 metre kazılmalı :Orman, Ulaştırma, Çevre ve Kalkınma bakanlıkları ile yatırımcı konsorsiyumun katılımıyla oluşturulan teknik heyet,3’üncü havalimanının inşa edileceği alanla ilgili bazı tespitlerde bulundu.
Orman, Ulaştırma, Çevre ve Kalkınma bakanlıkları ile yatırımcı konsorsiyumun katılımıyla oluşturulan teknik heyet, İstanbul’da 3’üncü havalimanının inşa edileceği alanla ilgili bazı tespitlerde bulundu. Buna göre, havalimanının yapılacağı zemin, 30 metre derine kadar gevşek toprak. Sağlam zemine (kayadan oluşan) ulaşılması için yüzeyden 30 metrelik toprağın alınması gerekiyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir süre önce 3’üncü havalimanının inşa edileceği sahada incelemede bulundu.İlgili bakanlıkların katıldığı toplantıda, çalışmalar gözden geçirildi, sahanın zeminine ilişkin bazı tespitler yapıldı. Havalimanına yönelik her türlü imar ve çevre düzeni planları onaylandı.
‘KUŞLAR SONRA GELDİ’
İlgili kuruluşl ve odalardan gelen itirazlar değerlendirildi. Havalimanının inşa edileceği bölgenin, kuşlar için doğal sulak alan olduğu eleştirileri yapılmıştı. İncelemelerde, bu alanın sonradan kuş bölgesine dönüştüğü ve doğal sulak alan olmadığı görüşüne varıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.