Alanya Çevreyolu güzergahı belli olduAlanya Çevreyolu güzergahı belli oldu :Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, sorunların yumak haline geldiği Alanya’ya dev yatırımlar yapılacağı müjdesini verdi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’nın senelerdir konuşulan ve yumak haline gelen sorunlarında bir arpa boyu yol alınmadığını gördüklerini ifade etti. Alanya’da arıtmaların kapasitelerinin dolduğunu, mekanik sorunlar yaşandığını anlatan Başkan Türel, “Turizmin en büyük sermayesi denizi koruyamazsak telafi edilemez sorunlarla karşı karşıya kalırız. Alanya, Mahmutlar, Oba, Tosmur, Cikcikli, Okurcalar arıtma istasyonlarının rehabilitasyonu için hemen kolları sıvadık. Mahmutlar ve Konaklı’ya koku önleme üniteleri yapıyoruz. 39 milyon 850 bin lira harcayacağımız bu yatırımları 4 ay gibi çok kısa bir sürede, turizm sezonu öncesinde tamamlayacağız” diye konuştu.
MİS KOKAN BİR ALANYA
Alanya’nın alt yapı sorunlarını çözeceklerini ifade eden Türel şu bilgileri “Ne mutlu ki Büyükşehir Yasası sayesinde artık bu müjdeleri size verebiliyoruz. Kokan Alanya’yı mis gibi kokan Alanya yapacağız” dedi. Alanya’nın çöp sorununa da değinen Türel “Çöpü nereye dökeceğim diye tartışan Alanya yerine, çöpünden elektrik elden eden ve çöpünü bertaraf eden bir Alanya olacak” ifadelerini kullandı.
GÜZERGAH BELLİ OLDU
Alanya Çevreyolu ile ilgili çalışmaları Karayolları ile birlikte sürdürdüklerini kaydeden Türel şunları anlattı: “Büyükşehir olarak alternatif güzergahı belirledik. Birinci etap 17 kilometre, ikinci etap ise 15 kilometre olacak. Projelerini Büyükşehir olarak bu yıl içinde hazırlıyoruz. Bunu tamamladıktan sonra Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuoğlu’nun da destekleriyle 2016 yılı yatırım programına aldıracağız. 2017 yılında çevre yolu meselesini üst geçişli kavşakları ile birlikte çözmüş olacağız.”
MÜJDELER BİTMİYOR
Alanya’ya Kargı Çayı kenarında yeni bir yaşam alanı yapılacağının köy yolları ilk kez sıcak asfaltla buluşacağının ve yıl boyunca rahat edilmesi için Şubat ayı içinde sinekle mücadelenin başlatılacağının müjdesini veren Türel, “Alanya’ya yakışan görüntüde caddeler yaratacağız. Her şey eskisinden güzel olacak” ifadelerini kullandı.
ASAT BİNASINI AÇTI
ASAT Alanya hizmet binasını da törenle hizmete açan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’ya 2015 yılı içinde 62 milyon liralık alt yapı yatırımı yapacaklarını söyledi. Türel, “Eskiden muhtarlarımız su patladığında beni arıyorlardı. Bugün açılışını yaptığımız ASAT binası 218 personeli ile sizlere en iyi hizmeti verecek. Muhtarlarımız beni aramak zorunda kalmayacak” dedi.
alanya-cevreyolu-guzergahi-belli-oldu

Reklamlar