Bursaray seferleri başladı (Video)Bursaray seferleri başladı :Bursa’da şiddetli lodos nedeniyle devrilen vincin, hatların yanı sıra raylara da zarar vermesinin ardından duran Bursaray seferlerinin bir an önce başlaması için Burulaş ekipleri, tüm hatta yoğun bir çalışma yapıyor. Burulaş tarafından yapılan açıklamada; 3 Şubat Salı günü sabahtan itibaren Demirtaşpaşa İstasyonu ile Üniversite ve Emek arasının ulaşıma açılacağı, çalışmaların sabaha kadar devam edeceği ve Duaçınarı İstasyonu’na kadar olan bölümün de açılmasının hedeflendiği açıklandı.

Bursa’da hızı zaman zaman saatte 130 kilometreye kadar çıkan lodos, çatıların uçması, reklam panoları ve elektrik direklerinin devrilmesiyle kentte yaşamı olumsuz etkilerden en önemli zararı da Bursaray hatlarına verdi. Stadyum inşaatında kullanılan vincin lodos nedeniyle devrilmesi sonucu Bursaray kataner telinin gerilmesiyle yaklaşık 1 kilometre boyunca hat üzerinde kopmalar meydana gelmişti. Olayda vinç parçaları travers ve raylara da zarar verilirken, Yüksek İhtisas Hastanesi istasyonu ile Arabayağı istasyonu arasında da hatlardın üzerine düşen çatı parçaları, bu noktada da enerji kablolarının kopmasına neden oldu. Arabayağı İstasyonu – Kestel arasındaki bölgede de yaşanan kopmalar nedeniyle bu bölgede de seferler iptal edilmişti.

Hummalı çalışma
Vinç kazasının hemen ardından olay yerine gelen ve teknik ekibiyle birlikte inceleme yapan Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, hem enerji hatlarının hem de zarar gören rayların bir an önce onarılması için tüm ekipleri seferber etti. Devrilen vincin rayların üzerinden kaldırılmasıyla başlatılan onarım çalışmaları aralıksız sürerken, çalışmalar ağırlıklı olarak Acemler ve Yüksek İhtisas – Arabayatağı İstasyonları arasında yoğunlaştırıldı. Vincin altında kalarak kırılan travers ile raylarda onarım çalışmaları hızla sürerken, diğer taraftan enerji hatları da çekiliyor. Bursaray seferlerini bir an önce başlatmak için yoğun bir çalışma içinde olduklarını dile getiren Fidansoy, 3 Şubat Salı günü sabahtan itibaren Demirtaşpaşa İstasyonu ile Üniversite ve Emek arasında ulaşımın yapılabileceğini vurguladı. Çalışmaların sabaha kadar devam edeceği belirtilirken, hattın Duaçınarı İstasyonuna kadar olan bölümünün de 3 Şubat Salı  sabahına açılmasının hedeflendiği kaydedildi. Duaçınarı – Arabayatağı İstasyonları arasındaki sorunun da bir an önce çözülüp, hattın Arabayatağına kadar olan bölümünün en kısa zamanda ulaşıma açılması hedefleniyor.

 

 

Reklamlar