Çöken Satıköy köprüsü onarıldıÇöken Satıköy köprüsü onarıldı :Kötü hava şartlarının Batı Trakya’da çökerttiği Satıköy (Lambro) köprüsünde Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nin bakım çalışması yaptığı öğrenildi.
Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Satıköy’den Meclis üyesi İrfan Hüseyin konuyla ilgili olarak Azınlıkça’ya yaptığı açıklamada “Yağmurlar nedeniyle köprünün her iki tarafındaki kum yolunu sular götürdü. Dereden toplanan sular da diğer asfalt yola zarar verdi ve bir tarafını götürdü. Yine çok yağmur yağarsa tekrar sorun yaşanacak. Köprü yoluyla ilgili bu ikinci çalışmamız” dedi.
“Köprü yolu ile Ircanhisar’dan gelen dere yolu ağaçlık ve sazlık olduğu için köprünün bulunduğu yola daha da fazla zarar veriyor” diyen İrfan Hüseyin “Bunları Eyalet Başkanlığı’nın temizlemesi gerekiyor. Ancak hâlâ temizlenmiş değil.Eyalet Başkanlığı eğer önlem almazsa olası bir aşırı yağışta köyümüz sular altında kalabilir. Yağmur iki kez kumları götürdü, biz de Belediye olarak çakıl taş doldurduk. Yağmurlar Gümülcine’ye giden asfalt yoldaki kumları da götürdü, orasını da yine doldurduk. Dereden gelen suların yolunu da temizledik . Köprüye küntler ilave edilmesi gerekiyor. Etrafının da taşlarla doldurup tel örgü ile sarılması gerekiyor” dedi.
coken-satikoy-koprusu-onarildi

Reklamlar