Dev projelerin gayrimenkule yansımaları nasıl olacak

Dev projelerin gayrimenkule yansımaları nasıl olacak :JLL Türkiye, dev projelerin gayrimenkule yansımalarını araştırdı. Avrasya Tüneli kentsel dönüşümü tetikleyecek. Yeni otoyol ticari alanlar, Körfez Köprüsü konut bölgeleri oluşturacak.


Yeni altyapı ve ulaşım projeleri, gayrimenkul sektörünü yeniden şekillendiriyor. Projelerin inşa edildiği bölgelerde lojistik, ofis, ve otel yatırımları gelişirken, kentsel dönüşüm süreci de destekleniyor. Avi Alkaş’ın Ülke Başkanı olduğu JLL Türkiye tarafından açıklanan “Gayrimenkul Pazarı Yeniden Şekilleniyor” raporuna göre, ve çevresinde inşası süren veya başlayacak olan 3. Köprü ve Kuzey Otoyolu, Tüneli, İstanbul-İzmir Otoyolu, 3. Havalimanı, yeni şehirler, Liman Kent ve ’deki Organize Liman Bölgesi gibi projeler yeni geliştirme ve yatırım fırsatları doğuracak. İstanbul’da gayrimenkul trendleri de bu projelerin oluşturduğu ihtiyaçlar çerçevesinde değişecek. Örneğin, Avrasya Tüneli kentsel dönüşümü tetikleyecek, İstanbul-İzmir Otoyolu yeni konut bölgeleri oluşturacak, Kuzey Marmara Otoyolu lojistik arzı tetikleyecek.

  1. KÖPRÜ VE KUZEY MARMARA OTOYOLU
    Ticari alanları geliştirecek YAVUZ Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu çevresinde yeni ticari ve endüstriyel alanların gelişmesi bekleniyor. Özellikle, Kuzey Marmara Otoyolu’nun -İstanbul Otoyolu ile bağlantısının kurulmasıyla, bölgesindeki mevcut lojistik ve endüstriyel alanlara yönelik arz ve talepte, artış yaşanacağı öngörülüyor. Aynı etki Çatalca’daki yeni gümrük bölgesinde de bekleniyor.

LİMANKENT PROJESİ
Lojistik talebi artacak LimanKent, 3. havalimanına komşu olacak şekilde planlanıyor. 3. havalimanı, 3. köprü, Kuzey Marmara Otoyolu projelerinin tamamlanmasıyla birlikte, Liman Kent’in kara ve havayoluyla ulaşılabilirliği artacak, dolayısıyla proje lojistik için önemli bir merkez haline gelecek. Kocaeli’de kurulacak Organize Liman Bölgesi ise lojistik arzındaki büyümeyi destekleyecek.

AVRASYA TÜNELİ
Kentsel dönüşümü destekleyecek AVRASYA Tüneli, İstanbul Boğazı’nda Kazlıçeşme ve Göztepe arasında araç geçişini sağlayan bir tüp geçit olarak inşa ediliyor. Tünelin ve Göztepe’de konut fiyatlarını yükseltmesi bekleniyor. Tünel, Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşümü ve yeni inşaatları hızlandıracak.

İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU
Kentleri geliştirecek KÖRFEZ Köprüsü’nü de kapsayan İstanbul-İzmir Otoyolu, güzergahındaki şehirleri geliştirecek. Proje, İzmit, ve ’daki arsa ve konut fiyatlarını yükseltirken, konut projeleri artacak.

  1. HAVALİMANI
    Yeni şehir kurulacak ÜÇÜNCÜ havalimanının geliştirileceği alan, bölgedeki eski maden ocaklarının dönüşüm süreci ile oluşturulacak yeni şehir projesine entegre edilecek. Projenin detayları henüz kesinleşmese de, havalimanı şehrinin bir milyon kişiye, üniversitelere ve kampüslerine ev sahipliği yapması bekleniyor.

Bu haber Google arama motoru kullanılarak Kaynak Site olan bu site den alıntı yapılmıştır. Haberin tüm sorumluluğu kaynak siteye aittir ve sitemiz bu haber dolayısı ile sorumlu tutulmamalıdır. Buna rağmen haberin kaldırılmasını istiyorsanız lütfen yukarıdaki tekzip linklerinden haberin kaldırılmasını talep edebilirsiniz


İlk yorum yapan olun

Yorumlar