Devrilen Vinç Bursaray Seferlerini İptal Ettirdi (Video)Devrilen Vinç Bursaray Seferlerini İptal Ettirdi :Bursaspor’un inşaat halindeki yeni stadında bulunan vincin şiddetli lodosta Bursaray hattına ve İzmir-Ankara yoluna devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de ağır yaralandı. Yaşanan kaza nedeniyle tren seferleri ve trafikte aksamalar yaşandı.

Marmara Bölgesi’nde yaşanan şiddetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor. Bursa’da saatte 100 kilometre hıza ulaşan lodos sebebiyle Timsah Arena Stadı’nda çatı montajı için bulunan vinç, saat 06.00 sıralarında Bursaray hattı ve İzmir-Ankara karayolunun üzerine devrildi. 16 T 5541 plakalı ticari taksinin üzerine devrilen vinç sebebiyle yaralanan taksi şoförü Fatih D. (28) kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamazken, yaralı yolcu Kübra A.’nın da hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi. 4 saat trafiğin kapanmasına sebep olan kazada itfaiye ekipleri yola devrilen vinci kaldırmak için seferber oldu. Devrilen vincin parçaları oksijen kaynağı ile kesilirken, taşınması için TIR ve vinçler bölgeye sevk edildi.

METRO SEFERLERİ İPTAL OLDU
Devrilen vincin bir bölümü Bursaray metro hattına düştüğünden ve elektrik tellerine zarar verdiğinden metro seferleri de aksadı. Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği (BURULAŞ) ekipleri, metro seferlerinin tekrar başlaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Reklamlar