Erbaa’da D-100 Üzerine Köprülü Kavşak ProjesiErbaa’da D-100 Üzerine Köprülü Kavşak Projesi :İlçeyi ikiye ayıran ve şehrin tam ortasında geçen D-100 Karayolu’nun ve kullanım bakımından en işlek bölgesi olan Otogar kavşağının yenilenmesi için Belediye Başkanı Hüseyin YILDIRIM Ankara’da Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Feridun BİLGİN ile bir görüşme yaptı.
Erbaa’da en çok kazanın görüldüğü ve ilçeyi ikiye ayıran ve şehrin tam ortasında geçen D-100 Karayolu’nun ve kullanım bakımından en işlek bölgesi olan Otogar kavşağının 20 milyon liralık yatırımla köprülü olarak yenilenmesi planlanıyor.
İlçeyi ikiye ayıran ve şehrin tam ortasında geçen D-100 Karayolu’nun ve kullanım bakımından en işlek bölgesi olan Otogar kavşağının yenilenmesi için Belediye Başkanı Hüseyin YILDIRIM Ankara’da Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Feridun BİLGİN ile bir görüşme yaptı. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarını Tokat Milletvekili Zeyid ASLAN ve Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem DİZER ile birlikte ziyaret eden Başkan Hüseyin YILDIRIM Erbaa’nın içinden geçen D100 karayolunun en çok kazanın görüldüğü ve yoğun olarak kullanıldığı kavşakta düzenleme yapılması için Bakanlık Müsteşarıyla görüştü.
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin YILDIRIM yaptığı açıklamada; şehirlerarası ve şehir içi trafiğin yoğun olarak yaşandığı bu kavşakta düzenleme yapılması için Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarımızı ziyaret ettik ve taleplerimizi kendilerine ilettik. Proje çalışmalarına hız verilerek en kısa sürede bu noktadaki sıkıntıları da aşacağız. Karayolları Genel Müdürlüğü kavşakla ilgili düzenlemeleri en kısa sürede gerçekleştirecek ve burada yaşanan olumsuzlukları bertaraf edeceğiz dedi.
erbaada-d-100-uzerine-koprulu-kavsak-projesi

Reklamlar