Karaman – Ulukışla Demiryolu ve 2. Hat Projesi İhalensinin yeniden ertelenmesi bekleniyorTCDD Karaman – Ulukışla Demiryolu ve 2. Hat Projesi İhalenin yeniden ertelenmesi bekleniyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından son teklif verme tarihi 25 Şubat 2015 olarak belirlenen, “Karaman – Ulukışla Arası 135 km 2. Hat Altyapı ve Üstyapı Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihalenin daha önce 29 Ocak 2015 gününden 25 Şubat 2015 gününe ertelenen son teklif verme tarihinin yeniden ertelenmesi bekleniyor. Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, konunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını kaydettiler. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde KİK, Demce Yapı İnşaat – Zdl Mad. Yapı – Kyivmetrobud Pjsc – Zeydanlı Turizm İnş. İş Ortaklığı Kyivmetrobud Pjsc – Gürsesli İnşaat İş Ortaklığı Konsorsiyumu’nun ihalenin ön seçim sonucu için yaptığı itirazı reddetmişti.
Daha önce de Yüksel İnşaat – Özdemir İnşaat – Yapıyol Altyapı İnşaat İş Ortaklığı – Eferay Yapı – Öztaş İnşaat – Ermit Mühendislik İş Ortaklığı Konsorsiyumu 13 Ocak 2015 günü, Alsim Alarko – Makyol İnşaat iş ortaklığı ve Gülermak Ağır Sanayi – Şenbay Mad. Turizm – Kolin İnşaat İş Ortaklığı da 07 Ocak 2015 günü, Özaltın İnşaat – Özkar İnşaat – Aga Enerji İş Ortaklığı – Aga Enerji Konsorsiyumu 15 Ocak 2015 günü, Seza İnşaat – Açılım İnşaat İş Ortaklığı – Adfa Taahhüt – Cemiloğlu Grup İnş. – Sarıdağlar İnşaat İş Ortaklığı Konsorsiyumu 19 Ocak 2015 günü ihalenin ön seçim sonucu için KİK’e itirazda bulunmuştu. Bu aşamada KİK’in vereceği diğer kararlar beklenecek.
Ön seçimi kazanan firmaların tam listesi şöyleydi
1. Doğuş İnşaat
2. Seza İnşaat – Açılım İnşaat İş Ortaklığı – Adfa Taahhüt – Cemiloğlu Grup İnş. – Sarıdağlar İnşaat İş Ortaklığı Konsorsiyumu
3. Cengiz İnşaat – Kalyon İnşaat İş Ortaklığı – Cengiz İnşaat Konsorsiyumu
4. Nurol İnşaat
5. IC İçtaş İnşaat – Astur Turizm İş Ortaklığı
6. İntekar Yapı – Yapı Sts İnşaat İş Ortaklığı – Didoray Yapı – Özaras Grup İnşaat İş Ortaklığı Konsorsiyumu
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1218 / 02 Şubat 2015 (ÖA)

Reklamlar