Kaynaşlı Belediyesi D-100’ü AğaçlandırıyorKaynaşlı Belediyesi D-100’ü Ağaçlandırıyor :Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi Belediyesi tarafından, ilçe merkezinden geçen D-100 Karayolu kenarlarına ağaçlandırma çalışması başlatıldı.
Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi Belediyesi tarafından, ilçe merkezinden geçen D-100 Karayolu kenarlarına ağaçlandırma çalışması başlatıldı.
Kaşynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar’ın göreve gelmesi ile başlattığı çalışmalar kapsamında Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile fidan temini için görüşmeler yapıldı. İlçe genelinde özellikle D-100 Karayolu kenarında ağaçlandırma kapsamında dikilecek fidanların sayıları ve yerleri belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen belediye ekipleri tarafından yaklaşık 200 fidan dikimine başlandı.
GÜRÜLTÜ VE HAVA KİRLİLİĞİ ÖNLENİYOR
Fidan dikim çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Erol Bayraktar, yol kenarına dikilen ağaçların ve diğer bitkilerin özellikle yerleşim yerlerinde yoldan çevreye yayılabilecek gürültüyü engellediğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı, “Ayrıca havadaki oksijen miktarını artıran ağaçlandırmalar, güneşin kavurucu sıcağında ağaçlar arasında rahat ve huzurlu seyahat imkanı sağlıyor ve yollarda yaşanabilecek toz kirliliğini, hava kirliliğini de önlüyor. Diğer yandan ağaçlar rüzgar perdesi görevi gördükleri için yakıt tasarrufunu da artırıyor.”
kaynasli-belediyesi-d-100u-agaclandiriyor

Reklamlar