Şarköy Yolu YapılıyorŞarköy Yolu Yapılıyor :Burhaniye Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi Caddesi çalışmaları başladı.Geçtiğimiz haftalarda proje aşaması biterek Fen İşleri Müdürlüğünün gerekli kontrol ve çalışmalarının ardından Şarköy Yolu olarak bilinen Cumhuriyet Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi Caddesi yolunun söküm çalışmaları başladı.
Burhaniye Belediyesi iş makinelerinin hızlı bir şekilde başladığı yol yapım işi asfalt yolun sökülmesi işlerinden sonra ara vermeden devam edecek. Mevcut hali asfalt kaplama olan ve yayalar için yürüme alanlarının bulunmadığı yolun yeni hali; orta ve yan refüjleri olmak üzere yayalar için de kaldırım düzenlemesi yapılacak. Burhaniye içinde en çok kullanılan yollar arasında olan Şarköy yolunda ki gerek araç trafiği gerekse park eden araçlar nedeniyle yaşanan düzensizlik, yapılan yeni proje ile ortadan kalkacak. Orta bulvar ve yan bulvarlarının yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra yolun sol tarafında 100 araçlık otopark cepleri de yapılacak. Mevcut asfalt yolun sökülerek yerine kozak taşı döşenecek olan yolda, otopark alanları ve yaya kaldırımları parke taş olarak düzenlenecek. Özellikle esnafın çoğunlukta olduğu cadde hakkında şikâyetlerin sürekli geldiğini belirten Başkan Uysal “Geçtiğimiz günlerde yağmur suyu drenaj hattını yaparak Şarköy’den gelen ve mahallede ciddi sıkıntı yaratan yağmur suyunun kontrol altına alınması adına yapılan alt yapı işlerini başlatmıştık bu işin bitmesinin ardından yolun kazılma işiyle yenileme çalışmaları başladı.
İş makinaları, ağır tonajlı kamyonların bu yolu çok kullanmasından dolayı yapılan yollar sağlıklı olmuyor. Buna çözüm olarak bu yola, asfalt yol yerine kozak taşı döşeyerek daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Ve yapılan refüj çalışmaları ve yeşillendirme çalışmaları ile de daha modern bir görünüm elde edeceğiz” dedi.
sarkoy-yolu-yapiliyor

Reklamlar