Tarsus Trafo Merkezi ve Pozantı Trafo Merkezine 154 kV ENH Çekilmesi Projesi Yapım ihalesini kazanan firmayla sözleşme imzalandı

TCDD 6. Bölge Tarsus Trafo Merkezi ve Pozantı Trafo Merkezine 154 kV ENH Çekilmesi Projesi Yapım ihalesini kazanan Er-Tek Enerji ile sözleşme imzalandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü’nce 07 Kasım 2014 günü teklifleri toplanan, “Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Elektrifikasyon Projesi Kapsamında Yapılan DDY Tarsus Trafo Merkezi ve DDY Pozantı Trafo Merkezine 154 Kv Enerji Nakil Hattı Çekilmesi yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığu bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 1.029.904 TL olarak belirlenen ihaleyi 808.000 TL teklifi ile kazanan Er-Tek Enerji ile geçtiğimiz günlerde sözleşme imzalandı.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1204 / 27 Ekim 2014 (EE)

 

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.