TEMde FECİ Kaza Araçlar Birbirine GirdiTEMde FECİ Kaza Araçlar Birbirine Girdi : Yoğun kar yağışı altında olan İstanbul’da TEM otoyolunun çıkışına yakın 18 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti. İşte ayrıntılar…
İstanbul Valisi Vasip Şahin kazayla ilgili olarak, “TEM’deki kazada 18 araç birbirine girdi. 1 kişi hayatını kaybetti, 10 da yaralı var” açıklamasını yaptı. TEM Otoyolu’ndaki kazayla ilgili İBB Trafik Kontrol Merkezi’nden yapılan açıklamada “TEM Tepekent – Edirne yönünde meydana gelen zincirleme trafik kazası nedeniyle tüm şeritler trafiğe kapatıldı. Kazaya müdahale ediliyor. Kaza bölgede çift yönlü yoğunluğa sebep olmaktadır” denildi.
TRAFİK NORMELE DÖNDÜ
İstanbul Valliği’nden öğlen saatlerinde yapılan son açıklamada, “TEM Otoyolunda meydana gelen trafik kazası sonrası kapanan yollardaki araçlar kaldırılmış ve ulaşım çift yönlü normale dönmüştür” denildi.
İKİ ZİNCİRLEME KAZA DAHA
İstanbul’da kar yağışının da etkisiyle meydana gelen diğer kazalar da trafiği etkiledi. S.Yolu Zeytinburnu-Bakırköy yönünde meydana gelen zincirleme kaza nedeniyle tek şerit trafiğe kapatıldı. D100 Maltepe-Kartal yönünde yine zincirleme trafik kazası meydana geldi ve yol bir süre araç geçişine kapandı.
D – 100’DE TIR, BARİYERİ AŞIP YOL KENARINA UÇTU
D-100 Karayolu Büyükçekmece mevkiinde yoğun kar ve şiddetli tipi nedeniyle kontrolden çıkan TIR bariyere çarpıp yeşil alana girdi. Edirne yönüne seyir halindeki TIR, saat 11.30 sıralarında kar ve tipi nedeniyle kontrolden çıktı. Bariyere çarpan TIR, yeşil alana girdi. Kazada sürücü hafif yaralandı. Kaza nedeniyle trafik tek şeritten sağlandı. Sürücü ambulansla Avcılar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
TRAFİK NORMALE DÖNDÜ
Saat 12:30 itibariyle İstanbul genelinde Altunizade- Boğaziçi Köprüsü gişeler dışında trafikte herhangi bir yoğunluk kalmadı.
SABAH 10 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ
Sabah saatlerinde ise D-100 Karayolu Selimpaşa mevkiinde meydana geldi. Kar ve tipinin neden olduğu belirtilen kazada 10’a yakın araç birbirine girdi. Kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından yol trafiğe açıldı
BURSA-YALOVA YOLUNDA DA ZİNCİRLEME KAZA: 4 YARALI
BURSA’nın Orhangazi ilçesi ile Yalova arasındaki Süpürgelik mevkiinde, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle meydana gelen 3 aracın karıştığı kazada, 4 kişi yaralandı. Bölgedeki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kaza yapan araçlar yoldan güçlükle kaldırılabildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
BOLU DAĞI’NDA KAR ETKİLİ OLUYOR
BOLU Dağı’nın TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu geçişlerinde kar yağışı aralıklarla etkili olurken, Karayolları ekipleri güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Bolu Dağı’nda yeşil alanlarda kar kalınlığı 40 santime ulaştı. Bolu Dağı’nda kar yağışı iki gündür aralıklarla etkili oluyor. Karayolları ekipleri, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nda çalışmalarına aralıksız devam ederken, yollarda bulunan karları küreyerek, buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yaptı. Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde ulaşım yavaşlarken, aşırı hız yapan araçların yollarda kayması sonucu maddi hasarlı kazalar yaşandı. Güzergahlarda bulunan trafik polisleri el işaretleri ile sürücüleri yavaş gitmeleri konusunda uyarıyor.
İki gündür etkili olan kar yağışı sonucu Bolu Dağı’nda yeşillik alanlarda kar kalınlığı 40 santime ulaşırken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre kar yağışının Cuma gününe kadar etkili olması bekleniyor. Bu arada, TEM Otoyolu Bolu Dağı mevkiinde bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında bir sürücünün cipiyle karların üzerinde drift yapması dikkat çekti.
GEREDE-KARABÜK YOLU ULAŞIMA KAPANDI
D-100 karayolunun Gerede-Karabük bölümü, yoğun kar yağışı ve kayan tır nedeniyle ulaşıma kapandı. Sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Gerede-Karabük karayolu Kemikli Rampası’nda kayan tırın, yoldan kaldırılması için karayolları ve trafik ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Ulaşıma kapanan D-100 karayolunun Gerede-Karabük bölümünde, yaklaşık 10 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yolda mahsur kalan araç sürücüleri, yaklaşık 3 saattir beklediklerini ve yolun kar yağışı nedeniyle sürekli ulaşıma kapandığını öne sürdü.
temde-feci-kaza-araclar-birbirine-girdi
 

Reklamlar