Yaşamkente yama tutmadıYaşamkente yama tutmadı :Yaşamkent Mahallesi Muhtarı Ayla Özsuer, çukur ve çökmeler nedeniyle vatandaşlara uzun süre çile çektiren 3222. Cadde’nin, bir ay önce yapılan asfalt çalışmasından sonra tekrar bozulmasına tepki gösterdi.
Başkent’in gözde semtlerinden Yaşamkent’te yol ve trafik sorunu bitmek bilmiyor. Ankara Hürriyet’in daha önce defalarca gündeme getirdiği 3222. Cadde’deki çukur ve çökmeler, bir ay önce yapılan tadilatın ardından yine ortaya çıktı. Sorunun tekrarlanmasına tepki gösteren Mahalle Muhtarı Ayla Özsuer, asfalt yamaların 10 gün içinde parçalandığını ve yolun eskisinden daha kötü hale geldiğini savunarak şunları söyledi:
“Yıllarca yollarımız kötü diye bas bas bağırdık. Her yere dilekçe yazdık. En sonunda sesimiz duyuldu ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri asfaltımızı döktü. Ancak aradan 10 gün bile geçmeden yol eskisinden daha kötü bir hal aldı. Eski çukurlar derinleşti ve yeni çukurlar oluştu. Vatandaşlar, arabalarıyla çukurlara girmemek için ani fren yapıyor ve trafik güvenliği tehlikeye düşüyor. Eski çukurlarımızı geri istiyoruz.
TOPRAK GİBİ ASFALT YAMA
Yaşamkent, insan yoğunluğu bakımından Ankara’nın en büyük semtlerinden biri ama sanki cezalı bölge ilan edilmiş gibi. Yol, ulaşım, kaldırım ve altyapı gibi bir sürü sorunumuz yeni yeni gideriliyor. Asfaltın kalitesinden anlamayız ama buraya dökülenler sanki asfalt kırıntısı gibi. Yamaların üzerinden araba geçtikçe toprak gibi ufalanıyor. Durumu ilgili birimlere ilettik, umarım ilgilenen olur. Yazık ki vatandaşlar ödediği vergilerin karşılığını alamıyor.”
TİMSAH SIRTLARI YAMA BEKLİYOR
Köstebek yuvasına dönen 3222. Cadde’deki ‘timsah sırtı çatlak’ olarak bilinen ve çalışma yapılmadığı takdirde yol gövdesinde geniş çaplı bozulmalara sebep olan kılcal çatlaklar da yama çalışması bekliyor.
SOKAK KÖPEKLERİ KORKU SALIYOR
Semtteki sokak köpeği yoğunluğundan da dert yanan Muhtar Özsuer, “Son bir yılda Yaşamkent’teki sokak köpeği sayısı inanılmaz şekilde arttı. Hayvanseverlerimiz belli noktalarda onları besliyor ancak hayvanlar yoldan geçen arabalardan, yanlarından koşarak geçen insanlardan korktukları için saldırıyor. Kulaklarında aşılı olduklarını belirten küpeler var ancak bu vatandaşı korumaya yetmiyor. Hava karardığında, insanlar evlerinden ekmek almaya dahi çıkamıyor” diye konuştu.
yasamkente-yama-tutmadi

Reklamlar