Antalya Havaalanı yoluna alternatif geliyorAntalya Havaalanı yoluna alternatif geliyor : BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Toptancı Hal devamından başlayıp Altınova üzerinden Havaalanı Kavşağı’na bağlanacak 60 metrelik yol çalışmasına başladı. Yol tamamlandığında, havaalanı yoluna alternatif olacak, Gazi Bulvarı ve Altınova Kavşağı’ndaki trafik rahatlayacak.
Büyükşehir Belediyesi Antalya trafiğine köklü çözüm getirecek projelerden birini daha hayata geçiriyor. Toptancı Hal Beşkonak Köprüsü’nün devamında Altınova üzerinden Havaalanı Kavşağı’na bağlanacak 5 kilometrelik imar yolunun yapım çalışmaları başlıyor.
60 METRELİK YOL
Yol güzergahı üzerindeki yapıları yıkarak, yolu açan ekipler, ilk olarak yolun yağmursuyu drenaj hattı, telekomünikasyon ve elektrik altyapı hatlarının inşasını gerçekleştirecek. Çalışma ile Beşkonak Köprüsü’nden Havaalanı Kavşağı’na kadar 60 metrelik bir yol koridoru oluşturulacak. 3 şeritten oluşan bölünmüş yol statüsündeki ana yolun yanında 2 şeritten oluşan servis yolları da olacak. Yolda engelli vatandaşlar için görme engelli kaldırım ve bisiklet yolları bulunacak. Proje kapsamında toplam 80 bin metrekare kaldırım imalatı, 5 bin metre uzunluğunda yağmursuyu drenaj hattı, 73 bin ton sıcak asfalt ve yol hattı boyunca betonarme hizmet menfezi yapılacak. Yol çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Toptancı Hal bölgesinden Havaalanı, Aksu, Isparta ve Alanya istikametine gitmek isteyen vatandaşlar Çevre Yolu’na girmeden direk Havaalanı Kavşağı’na bağlanabilecek.