Antalyaya üçüncü havaalanı yapılacak

ifadelerini kullandı. Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Başkan Türel’e ziyaret anısına bir hediye takdim etti. Türel, Finike caddelerinde ilçe halkıyla da bir araya gelip sohbet etme imkanı buldu.
DEMRE AVRUPAİ GÖRÜNÜM ALACAK
Demre’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Başkan Menderes Türel, ilçenin Avrupai bir görünüme kavuşması için gereken desteği vereceklerini söyledi. Türel, “Eski Halk Pazarı yerinde 2400 metrekarelik alanda yeni bir meydan düzenlemesi yapacağız. Çağman ve Belören mahallelerinin içme suyu sorununu 3,5 milyon TL’lik bir yatırımla, 32 kilometre hat döşeyerek çözüyoruz. İki senede Demre’ye ASAT tarafından 20 milyon TL yatırım yapılacak. 852 metrekarelik mezbaha projesi bu sene ihaleye çıkacak, yılsonuna kadar bitecek. 1,5 milyon TL’lik yatırımla sahil düzenlemesini Demreli vatandaşlarımıza kazandırıyoruz” diye konuştu. Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, toplantı sonrasında Türel’e Demre Belediye Meclis kararı ile verilen fahri hemşehrilik unvanını verdi.
KUMLUCA YATIRIMA DOYACAK
Başkan Türel, Kumluca’ya yapılacak yatırımlarla ilgili olarak, “Adrasan’ın onaylanmış imar planlarını koltuğumun altına koyarak geleceğim. Kumluca’ya Kültür Merkezi kazandıracağız. Karagöl İçme Suyu Temini Projesi iki ay içinde tamamlanacak. 65 kilometre su hattı yapacağız. Kumluca Katı Atık ve Bertaraf Tesisi kazandıracağımız üç önemli ilçeden biri olacak. Mavikent ve Beykonak’ta birleştirilen Toptancı Hal’i iki ay içinde bitmiş olacak” diye konuştu.İlk yorum yapan olun

Yorumlar