Hızlı Tren Yolcuları Otobüslerle Gönderildi (Video)

Hızlı Tren Yolcuları Otobüslerle Gönderildi :Eskişehir Garı’nda bekleyen YHT yolcuları, otobüslerle gideceği yere gönderiliyor Eskişehir Garı’nda gelen Yüksek Hızlı Tren (YHT) yolcuları, elektrik nakil hatlarında yaşanan sorun nedeniyle gideceği yere otobüslerle gönderiliyor.

Eskişehir Garı’nda bekleyen YHT yolcuları, otobüslerle gideceği yere gönderiliyor Eskişehir Garı’nda gelen Yüksek Hızlı Tren (YHT) yolcuları, elektrik nakil hatlarında yaşanan sorun nedeniyle gideceği yere otobüslerle gönderiliyor.Alınan bilgiye göre, birçok bölgede elektrik nakil hatlarında saat 10.36’da başlayan sorun yüzünden Ankara, Konya ve İstanbul yönlerine YHT seferleri yapılamadı.Bu istikametlere gidecek yolcuların mağduriyeti, kiralanan otobüslerle giderilmeye başlandı. Elinde bileti olan ve iptal ettirmek isteyen yolcuların ise bilet ücretleri iade edildi.Eskişehir Gar Müdürlüğü yetkilileri, enerji hatlarındaki sorunun giderileceği zamana kadar yolcuların otobüslerle taşınacağını kaydetti. Yetkililer, yolda kalan YHT’lerin de dizel motorlu lokomotiflerle çekildiğini bildirdi.

Benzer demiryolu haberleri

2 Comments

  1. Sistem operasyon planlamasında; ülkenin coğrafik konumuna göre değişiklik gösterir şekilde, ör.: Orta Avrupa ülkelerinde “Yüz-Yılın afeti” denen bir afet durumunun (kar, buz, buz oluşumuyla kopan yüksek gerilim hatları, >100km/h hıza ulaşan fırtına…), seferlerin aksayabileceği hesaplanır. Bu 10 yılda bir de olabilir, 40 yıda bir de. Ortaya çıkan kaos ise, her kes tarafından tolare edilir. BİZDE, son 6 yılda iki kez tekrar eden genel elektrik kesintisi bvu SINIFA GİRMEZ! Çünkü bir sistemin stabilitesi, böyle bir pamuk ipliğine bağlı olamaz. Oluşan zararlar, maduriyetler… ülkenin kaynaklarından heder edilmekte, vatandaşın kesesinden çıkmaktadır. Devletin organlarının ve yürütmenin ANA GÖREVLERİNDEN birisi de, bu duruma mahal vermeyecek şekilde donatmak, yönetmek, işletmek, işletilmesini sağlamaktır! Bu durumdan, hükümet(ler) ve kurumlar asla hiçbir yara almadan sıyrılamazlar! GEREKLERİ NE İSE, İVEDİLİKLE YAPMAK, TEKRARINI KESİNLİKLE ÖNLEMEK YÜKÜMLÜLÜK VE ZORUNDADIRLAR ! Bu, politik –rengine bakmaksızın- palavralarla geçiştirilemez!

  2. yukarıdaki yorumun başlangıç satırında bir eksiklik vardır: Yüz-Yıl-Afeti için planlanan periyot 12 yıldır. Hata için özür dilerim.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.