Kırşehir KÖY-DES programı açıklandı‏Kırşehir KÖY-DES programı açıklandı‏ :Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 2015 Yılı Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖY-DES) kapsamında ile 3 milyon 495 bin 542 TL ödenek ayrıldığını söyledi.
Köylere yönelik en büyük yatırım planlamalarından birisi olan KÖY-DES projesinin, Kırşehir’de de başarı ile yürütüldüğü ifade eden Vali Necati Şentürk, devletin ve hükümetin köylüye verdiği önemin bir ifadesi olarak tahsis edilen ödenekleri verimli şekilde kullanılarak köylerde hizmete çevrildiğini söyledi. 2014 yılında Kırşehir’e KÖY-DES projesi kapsamında 3 milyon 295 bin 743 TL ödenek ayrıldığını belirten Vali Şentürk, “İlimize ayrılan bu ödenekle köylerimize 107 kilometre ikinci kat asfalt, 4 kilometre asfalt yol bakımı, 15 kilometre stabilize yol ve 7 bin 450 metrekare kilitli parke yapılmıştır. Ayrıca, 24 yerleşim yerinde içme suyu çalışması programlanmış ve tamamı bitirilmiştir.” dedi.
Yapılacak işlerle ilgili olarak bilgiler veren Şentürk, “2015 yılında ayrılan bu ödenekle 8.4 kilometre birinci kat, 131 kilometre ikinci kat asfalt ve 4 bin 700 metrekare kilitli parke yapılması planlanmıştır. İçme sularında ise 26 iş programlanmış olup 2015 yılı içerisinde bitirilecektir. Yapılan işler belirlenirken ilçelerin ihtiyaçları göz önüne alınmıştır.” şeklinde konuştu.
kirsehir-koy-des-programi-aciklandi‏

Reklamlar