Konkasör Şantiyesinin Temeli AtıldıKonkasör Şantiyesinin Temeli Atıldı :Trabzon Ortahisar Belediyesi tarafından kurulacak olan konkasör şantiyesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.
Temel atma törenine Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Çoban, Abdullah Uraloğlu, Süleyman Aydoğdu, Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, AK Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı Davut Çakır, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ULAŞIM NOKTASINDAKİ SORUN ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ÇÖZÜLECEK
Yaklaşık 2 ay sonra hizmete geçecek olan entegre tesisin özellikle köyden mahalleye dönüşen yerlerin ulaşım noktasındaki sorununu önemli ölçüde çözeceğini belirten Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “bugün güzel bir hizmetin temelini hep beraber atıyoruz. Ortahisar Belediyemiz malumunuz 315 bin nüfusu içeren ve 36 köyümüzün ve 7 beldemizin mahalle olmasıyla beraber, toplamda 85 mahalleyi içeren devasa bir merkez ilçemiz oldu. Dolayısıyla ilçemiz bütünüyle beraber istiyoruz ki 85 mahallemizin bütün alt yapısı, bütün ulaşımı eşit düzeyde olsun. Zira özellikle yeni katılan mahallelerimizin ulaşım ve alt yapı konusunda ciddi sıkıntıları var. Tabi daha evvelki mahallelerimizin de var. Bu nedenle malumunuz mevcut sahamızda bulunan asfalt planetimizin hemen yanında bir beton santrali var. Bugün de inşallah temelini attığımız konkasör şantiyemizle beraber bu sahayı entegre bir alt yapı sahası haline getiriyoruz. Yani burada asfalt da var, beton da var, kum da var, çakıl da var, hepsi var. Köyümüze ne yapacağız, yol yapacağız. Yukarı kottakini beton yapacağız, aşağı kottakini asfalt yapacağız. Ama bütün bu alt yapıyı içeren destek ünitemiz artık burada. Bu sahanın 1.7 milyon civarında bir maliyeti var. Yaklaşık 2 ay sonra hizmete geçtiğinde önemli oranda köylerimizin ulaşım noktasındaki sorununu çözecek olan bu tesisi çok önemsiyorum” dedi.
BÜTÜN YOLLARIMIZ YA ASFALT, YA BETON OLACAK
Bütün yolları standart hale getirmeyi hedeflediklerini kaydeden başkan Genç, ” İstiyoruz ki bu dönemimiz sonunda bütün köy yollarımız, yani şimdiki mahalle yollarımız ya asfalt olsun, ya beton olsun. Büyükşehir belediyemiz şehrin tamamında, bizler de Ortahisar Belediyesi olarak kendi hizmet alanımızda da bütün bu yollarımızı standart hale getirelim istiyoruz. Yani dönemimiz sonunda, 2019 yılında bütün mahallelerimiz ya asfalt olsun ya beton olsun. Bunu inşallah sağlayacağız. Bu konuda muhtarlarımızla beraber bu çalışmayı yapacağız ve inşallah bu amacımıza ulaşacağız. Bu amacımıza da ulaşmak zorundayız. Çünkü biz bu konuda maalesef Trabzon olarak yeterli düzeye erişemedik. Bunu kabul etmemiz lazım. Tabii ki bunun sebepleri var. Devraldığımız belediye 900 km yol ağında iken, şu anda biz 2 Bin 900 km yola hizmet etmek durumundayız. Ama yine Trabzon’umuzu diğer illerle mukayese ettiğimiz zaman yaklaşık 17 Bin-18 Bin km yol ağı var şehrimizin. Zor bir iş. Yani Trabzon’da yol yapmak gerçekten zor. Mahallemizin yolu var, köyümüzün yolu var, yaylamızın yolu var, mezeremizin yolu var. Ama istiyoruz ki, bu yollarda dinamik yaşayan bir hayat var, yazın yaylalardayız, mezerelerdeyiz. Bütün bu yollarımızı yapabilelim. Yapabilelim ki, geldiğimiz bu hizmet makamının hakkını teslim edelim. Bu makamlara oturmaya gelmedik, çalışmaya geldik. Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. En çoğunu üreteceğiz. Ne kadar yapabiliyorsak da samimiyetle onu yapmaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Ortahisar Belediyesi Konkasör Şantiyesinin temeli kurban kesimi ve duaların ardından atıldı.
konkasor-santiyesinin-temeli-atildi

Reklamlar