Örnekköy Sanayi sitesi için asfalt hamlesi

Örnekköy Sanayi sitesi için asfalt hamlesi :Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Sanayi Sitesi esnafını tozlu ve çamurlu yollardan kurtarıyor.
Kurulduğu günden bu yana altyapı sorunlarıyla boğuşan ve asfaltlanmamış sokaklar nedeniyle yaz kış toz ve çamurla boğuşan Örnekköy Sanayi Sitesi, Karşıyaka Belediyesi’nin asfaltlama çalışmaları sonrasında modern bir görünüme kavuştu. Sitenin 10 farklı sokağına 12 bin metrekare beton ve 500 metrekare sıcak asfalt döktü. Çalışmalar öncesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü’yle koordineli çalışma yürüterek Örnekköy Sanayi Sitesi’nin içerisinden ve çevresinden 50 kamyon moloz topladı.
Sanayi sitesindeki dükkanların su bağlantı noktalarını İZSU ile birlikte tek tek kontrol eden Karşıyaka Belediyesi ekipleri zemin iyileştirme çalışmaları sonrasında da tüm dükkanların önüne beton döktü. Kaldırım ve kanaletlerin de yenilendiği çalışmada sanayi sitesine giden bağlantı yolları da sil baştan yapıldı. Modern bir görünüme kavuşan yollar, çevre sakinlerinin ve sanayi sitesi esnafının yüzünü güldürdü.
Daha güzel ve çağdaş bir kent yaratmak için tüm imkanlarıyla mücadele ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakalı yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak bizim öncelikli görevimiz. Onlardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda, eskiyen, yıpranan veya çökme yaşanan kaldırım ve yolları yeniliyoruz. Altyapı çalışmalarına Karşıyaka’nın her anlamda daha modern bir kent olması için ara vermeden devam edeceğiz. Karşıyakalıların yarını bugünden güzel olsun diye çalışıyoruz” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar