Rahmiyede Okul Yolu AsfaltlandıRahmiyede Okul Yolu Asfaltlandı :Kartepe Belediyesi, Rahmiye Mahallesi’nde okula geçişi de sağlayan yolda asfaltlama çalışması yaptı.
Simge Sokak üzerinde gerçekleştirilen yol iyileştirme düzenlemesi ile öğrenciler ve mahalle sakinlerinin ayağı kışın çamurdan yazın tozdan kurtarılmış oldu.
Kartepe Belediyesi, üst yapı iyileştirmeleri kapsamında ilçe genelinde devam ettirdiği asfalt, parke ve kaldırım düzenlemelerini hummalı bir şekilde sürdürüyor. Belediye ekipleri yağışsız havaları en iyi şekilde değerlendirmek üzere yürüttüğü çalışmaların bir ayağını da Rahmiye Mahallesi’nde okul bağlantı yolu olan Simge Sokak üzerinde gerçekleştirdi.
Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı asfalt ekipleri, Rahmiye Mahallesi Simge Sokak üzerinde 800 metre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki güzergaha 1150 ton asfalt sererek okul yolunu şık ve güvenli bir hale dönüştürdü.
Eğitimi ve eğitim kurumlarını önemseyen çalışmaları ile bilinen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına karşılık veren hizmetlerin ilçe genelinde geniş bir yelpazede sürdüğünü belirtti. Rahmiye Mahallesi’nde eğitim öğretim hizmet veren Süleyman Şah İlkokulu’na da ulaşımı sağlayacak Simge Sokak üzerindeki asfalt çalışması mahalle sakinleri tarafından da takdir gördü.
Rahmiye Muhtarı’ndan Üzülmez’e Teşekkür
Başkan Üzülmez’e sağladığı hizmet için mahalle sakinleri adına teşekkür eden Rahmiye Mahalle Muhtarı İrfan Erçelik, “Her şey Kartepeliler için diyerek çıktığı hizmet yolunda mahallemizin de eksiklerini tek tek gideren başkanımıza teşekkür ederim. Sevgili yavrularımızın eğitim yuvalarına güvenli bir şekilde ulaşımını sağlayan çalışmadan dolayı velilerimiz de çok mutlu oldu” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.